біткоін 400000 доларів

Майк Макглоун: Ціна біткоіну зможе піднятися до $ 400 000 вже в цьому році

Біткоін часто критикують за високу волатильність, проте старший стратег Bloomberg по біржових товарів Майк Макглоун вважає, що зовсім скоро інвестори будуть звертатися до криптовалюти в періоди відмови від ризиків. За словами Макглоун, цей процес вже йде повним ходом, а 2021 рік може стати переломним для визнання криптовалют захисним активом.

«Біткоін стоїть на шляху перетворення в глобальний резервний актив. Здійснюваний в 2021 році стрибок з позицій зрілості може стати фактором перетворення біткоіну в актив, який обиратимуть для зниження ризиків », – пише він.

Свій коментар Макглоун супроводив графіком, на якому показав, що поточний бичачий цикл узгоджується з тенденціями 2013 і 2017 років. У разі повторення попередніх сценаріїв новий пік може перебувати на позначці $ 400 000, свідчить графік. Для цього біткоін повинен подорожчати ще у вісім разів, причому стратег Bloomberg очікує, що це станеться вже в поточному році.

Прогноз Макглоуна затьмарює очікування аналітиків, що орієнтуються на модель stock-to-flow – вона передбачає, що біткоіни підніметься лише до $ 288 000 до 2024 року. Хоча стратег не уточнює конкретні чинники зростання ціни криптовалюти до зазначених відміток, ідея в тому, що біткоін знижує ризики портфеля, а не збільшує їх, як передбачалося раніше.

Старший портфельний керуючий SkyBridge Capital Трой Гаескі в розмові з Bloomberg сьогодні заявив, що біткоін є обов’язковою умовою успіху інвестора в 2021 році.

«Ми вважаємо, що до кінця цього року люди потенційно зможуть обернутися назад і сказати:” Якщо у вас була значна позиція в біткоінах, цей рік для вас видався хорошим або навіть відмінним. Якщо ж у вас немає такої позиції, вам може бути набагато важче досягти бажаних результатів з урахуванням інтересів усіх обставин, які ми обговорюємо в контексті сумбурної грошової політики, процентних ставок і оцінок “», – сказав він.
За словами Гаескі, позиція в біткоінах його власної компанії становить 13% від портфеля. Говорячи про волатильності криптовалюти, він зазначив, що це ціна, яку доводиться платити за більш високу результативність.

«Це унікальна можливість, в якій згаданий ризик насправді оплачується», – додав він.
Інвестор оголосив, що зазвичай SkyBridge консервативно підходить до питання вибору розмірів позицій, але з біткоіном ситуація була інакше, так як вони побоювалися втратити рідкісну можливість. Спочатку SkyBridge відштовхувалася від стандартного для себе розміру позиції в 4-8%, але зростання ціни біткоіну привело до збільшення його частки в портфелі.

«Досить очевидно, що, якщо станеться якийсь велике рух, то це буде десь в короткостроковій перспективі. Ми почали потроху вкладати в середині листопада і збільшили частку до 5,5% в грудні. Це все наші витрати. З цього моменту капітал ми не додавали », – сказав він.


В майбутньому SkyBridge хоче коректувати розміри позиції, додав Гаескі, але саме зараз біткоіни знаходиться в перспективній точці і користується перевагами збігу трьох факторів: збільшенням грошової пропозиції, поширенням і циклом халвінга.

Про допустимості включення біткоіни в портфель недавно заговорили і в Morgan Stanley – перший великий інвестиційний банк США, що готується запропонувати своїм клієнтам доступ до криптовалюти. Його аналітики, проте, заявляють, що притаманні ризики не дозволяють розміщувати в біткоінах більше 2,5% капіталів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.