Лаос

Лаос представив правила регулювання криптовалют

Уряд Лаосу опублікував правила, що регламентують майнінг криптовалют та роботу платформ з торгівлі цифровими активами. Про це пише Laotian Times.

Згідно з міністром технологій та комунікацій доктором Бов’єнгком Вонгдаром, ініціатива спрямована на захист прав та інтересів як операторів, так і користувачів.

Документ визначає типи дозволених операцій та способи їх організації. Фірми повинні належати резидентам і мати достатній капітал. Вимогою є внесення до ЦБ країни страхового депозиту в розмірі $5 млн.

Майнери повинні споживати щонайменше 10 МВт електроенергії. Потужність для видобутку криптовалют у розмірі 115 кВт або 230 кВт надається відповідно до шестирічного контракту з можливістю пролонгації.

Для стимулювання діяльності уряд звільнить національну генеруючу компанію Electricite du Laos від плати за передачу електроенергії та податків на імпорт.

Майнерів зобов’язали платити податки єдиною сумою залежно від споживаної потужності. За кожні 10 МВт компанії належить сплатити $1 млн. Міністерство енергетики забезпечить майнерів достатньою електроенергією та надасть пільгові тарифи у сезон дощів.

Аналогічну суму $1 млн належить сплатити операторам біткоін-бірж за отримання ліцензії та початок роботи. Податок від обсягу отриманих комісій становитиме 15%.

Лаос також вивчить можливість створення CBDC. У жовтні ЦБ країни підписав угоду з Японським агентством міжнародного співробітництва. Підтримку в ініціативі надає фінтех-компанія Soramitsu.

Нагадаємо, у вересні влада Лаосу схвалила майнінг і торгівлю біткоїном, Ethereum і Litecoin шести компаніям.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.