Уоллер

Крістофер Уоллер: «стейблкоїни надто розвинені, щоб їх ігнорувати»

Член ради директорів ФРС США Крістофер Уоллер заявив, що стейблкоїни можуть випускатися банками та технологічними компаніями. Для цього потрібно опрацювати чітке регулювання стейблкоїнів.

Виступаючи на конференції в Клівленді, присвяченій фінансовій стабільності, Крістофер Уоллер (Christopher Waller) висловився за стабільні криптовалюти. Він назвав їх найбільш яскравим прикладом нових платіжних технологій, що швидко розвиваються, тому вважає, що регуляційні органи повинні розробити регулювання стейблкоїнів вже зараз. Уоллер упевнений, що це убезпечить фінансову систему та економіку США.

А якщо ні, то емітенти стейблкоїнів можуть переїхати в інші юрисдикції, і американські регулятори вже не зможуть на них вплинути. Уоллер підтримав дії робочої групи з фінансових ринків при президенті США, яку очолює міністр фінансів Джанет Йеллен (Janet Yellen) і працює над створенням правил для регулювання стейблкоїнів.

Кілька місяців тому член ради директорів ФРС висловив сумніви щодо доцільності запуску цифрових валют центральними банками. Тепер Уоллер вважає, що помилився, коли розкритикував можливість запуску стейблкоїнів центральними та комерційними банками, а також іншими фінансовими установами. Він зазначив, що платіжний сектор США процвітає, оскільки сприяє розвитку інновацій, і ці нововведення мають виходити як від банківських установ, так і від технологічних фірм.

«Потрібно дати можливість постачальникам інноваційних послуг конкурувати з іншими системами та банками, для цього потрібне регулювання. Стейблкоїни стали надто розвиненими, щоб їх ігнорувати», – сказав Уоллер.

Минулого року конгресмени представили законопроєкт щодо регулювання стабільних криптовалют, згідно з яким їхні емітенти зобов’язані отримувати банківську ліцензію, а також схвалення ФРС США та інших відомств. Однак Уоллер вважає, що фірми, які запускають стейблкоіни, не обов’язково повинні дотримуватися повного зведення банківських правил, оскільки багато цих правил орієнтовані на видачу кредитів, а не на платежі. Оператори криптовалютних гаманців теж не повинні піддаватися обмеженням, що застосовуються стосовно банків, оскільки вони не займаються кредитною діяльністю, сказав Уоллер.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *