Metamask

Користувачі Metamask і Uniswap втратили $500 000 через шахрайські оголошення Google

Користувачі криптовалютних гаманців Metamask та Phantom втратили понад півмільйона доларів у результаті чергової фішингової кампанії, повідомляє Check Point Research (CPR).

Протягом останніх тижнів експерти зафіксували «безліч інцидентів», що зачепили сотні власників криптовалют. Шахраї використовують рекламні оголошення Google для поширення фішингових посилань. Користувач, який нічого не підозрює, переходить на такий сайт для скачування програмного забезпечення гаманця, проте насправді встановлює його копію, яка згодом використовується для крадіжки криптовалюти. Крім гаманців зловмисники підробляють сайти децентралізованих бірж, включаючи Uniswap та PancakeSwap.

“За останні вихідні CPR помітили безліч фішингових сайтів, які виглядали як оригінали, тому що шахраї скопіювали їх дизайн”, – йдеться в публікації.

У розглянутому прикладі з Phantom користувачам під виглядом нового гаманця відображалася адреса гаманця зловмисників. У випадку Metamask, окрім надання скомпрометованих гаманців, хакерів також цікавлять приватні ключі.

Щоб захиститись від шахрайства, CPR рекомендують користувачам завжди переходити за посиланнями в пошуковій видачі та не звертати уваги на адреси, представлені в рекламних оголошеннях вище. Крім того, найчастіше шахрайські гаманці відображаються як окреме вікно в браузері, а не розширення, що також має насторожити власників криптовалют.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *