CFTC

Комісар CFTC: перед покаранням криптобізнесу слід пояснити йому вимоги регуляторів

Комісар CFTC Дон Стамп запевнила, що без чіткішого законодавства з регулювання критовалют заходи проти криптовалютних компаній не завжди обґрунтовані.

Співробітник Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США, що входить до групи регуляторів з нагляду за криптоіндустрією Дон Стамп (Dawn Stump), вважає, що переслідування низки криптовалютних компаній штрафами та судовими позовами відбувається через відсутність чіткого законодавства щодо регулювання криптовалют.

«Зараз я відмовляю CFTC від застосування примусових заходів до криптовалютної індустрії, для якої немає чіткого керівництва, як відповідати вимогам регуляторів. Я проти регулювання за допомогою примусового виконання. А зараз так часто відбувається».

Як приклад примусового виконання без чіткого законодавства, Стамп привела криптовалютну біржу Kraken, яку CFTC у вересні оштрафувала на 1.25 мільйона доларів за нездатність зареєструватися як ф’ючерсний брокер.

«Ми ніколи не розробляли правила, які б пояснювали цим організаціям, як вони можуть домогтися такої реєстрації. Я б воліла, щоб ми не порушували такого роду справи доти, доки не визначимо, як вони можуть забезпечити дотримання вимог».

Зауваження комісара CFTC якнайкраще підкреслюють гостроту дискусії, що відбувається нині серед регуляторів і законодавців США щодо регулювання критивалют. Питання, яке стоїть перед владою — як вписати криптоіндустрію у складну систему Сполучених Штатів, що регулює.

Занепокоєння комісара Стамп цілком обґрунтоване. Комісія останнім часом безжально переслідує криптовалютні компанії та накладає штрафні санкції. У жовтні Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США оштрафувала Tether і Bitfinex на загальну суму $42.5 мільйона за заяви, що вводять в оману інвесторів, і незаконні транзакції з громадянами США. У вересні CFTC оштрафувала 12 нью-йоркських фірм, які займалися торгівлею опціонами на криптовалюти, за відсутність реєстрації та надання неправдивої інформації.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *