Майнінг

Казахстан не впорався з напливом майнерів

Казахстан може втратити друге місце в рейтингу розподіл світового хешрейту Bitcoin. Швидке зростання видобувних потужностей на території країни, в шість разів збільшив потужність місцевих шахт за два роки, але привів до аварійного відключення ряду блоків електростанцій великих міст.

Міністр енергетики Казахстану Магзум Мірзагаліев пояснив інциденти стрибкоподібним зростанням майнінгу, запропонувавши ввести тимчасові обмеження енергопотужності нових об’єктів.

Головний енергетик країни підрахував, що запуск і робота ASIC-майнерів для енергетиків дорівнює живленню 24 тисяч будинків. Цей фактор не був врахований при ухваленні рішення дати «зелене світло» розвитку майнінгу в Казахстані.

Проте, Мірзагаліев стверджує, що влада готова виділити шахтам 1000 МВт протягом п’яти найближчих років. Однак наразі міністр просить уряд вжити обмеження по нових об’єктах -1 МВт на шахту і 100 МВт на всю галузь.

Представники індустрії не згодні з позицією Міненерго Казахстану. Багато з них вклали мільйонні інвестиції з планом розвитку на кілька років. Частина обладнання, що надходить в основному з Китаю, знаходиться в дорозі або стадії демонтажу, розпочатого в ключі раніше досягнутих домовленостей з Казахстаном.

Держава поводить себе як ненадійний партнер, багаторазово змінивши правила ведення бізнесу. Спочатку Казахстан порушив обіцяний п’ятирічний мораторій цін, потім вирішив ввести додаткові податки й тепер намагається обмежити енергоспоживання об’єктів.

Втім, подібна ситуація нестабільності бізнес-умов і падіння енергомереж, стає загальною для будь-якої з країн, що розвиваються. Саме з цієї причини США утримає перше місце в рейтингу хешрейту Bitcoin, попри відносно високу ціну електроенергії та географічну віддаленість від Китаю.

Влада КНР у квітні вирішили позбутися від майнерів. Далекоглядність такої політики стала ясна тільки зараз, коли країна потрапила в енергетичну кризу і змушена обмежувати роботу підприємств, різко збільшили випуск продукції на хвилі швидкого економічного відновлення після кризи 2020 го року.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *