Індія

Індійські банки попереджають клієнтів про небезпеку інвестицій у криптовалюти

Індійські комерційні банки HDFC Bank, Axis Bank та ICICI Bank попереджають клієнтів про ризики інвестицій у цифрові активи, попри відмову індійської влади від їхньої заборони.

У жовтні Міністерство фінансів Індії повідомило, що спільно з Резервним банком Індії (RBI) працює над створенням нормативно-правової бази регулювання криптовалют. Уряд опрацьовує законодавство для контролю криптовалютної індустрії, проте за останні три тижні банки HDFC Bank, Axis Bank та ICICI Bank розіслали клієнтам, які інвестують у криптовалюти, електронні листи із попередженнями про ризики цих вкладень.

Керівний директор Axis Bank Амітабх Чаудрі (Amitabh Chaudhry) заявив, що банк стурбований агресивною рекламою криптовалютних бірж та проєктів, які залучають людей до інвестицій у цифрові активи, для яких властиві різкі коливання курсу. На його думку, реклама криптовалютних проєктів вводить людей в оману.

«Ми можемо використовувати різні алгоритми для виявлення клієнтів, які вкладають у криптоактиви, та закликати їх до обережності. Але від нас залежить небагато, бо це гроші вкладників. Я справді хвилююся, коли бачу рекламу криптовалют, схожу на рекламу банківських депозитів. В одному оголошенні криптовалютного проєкту було зазначено, що інвесторам гарантується дохід у чотири рази більший у порівнянні з ощадним рахунком», — сказав керівний директор Axis Bank.

Чаудрі додав, що комерційні банки своєю чергою отримують застереження від RBI щодо криптовалют. Тому Axis Bank не обслуговує криптовалютні транзакції, які здійснюють приватні особи або організації. Хоча в червні RBI пояснив, що при відмові працювати з клієнтами комерційні банки не можуть посилатися на заборону криптовалюту від 2018 року, яку було скасовано Верховним судом Індії у 2020 році.

Раніше керівник RBI Шактіканта Дас (Shaktikanta Das) виступав за повну заборону криптовалют, вважаючи, що вони створюють серйозні ризики для фінансової стабільності країни. Минулого тижня на нараді з Державним банком Індії (SBI) Дас підтвердив свою позицію щодо цифрових активів.

Керівник відділу з дотримання нормативних вимог криптовалютної біржі WazirX Шаші Джха (Shashi Jha) сказав, що банки завжди були налаштовані консервативно до індустрії криптовалют, і досі демонструють до неї байдужість. Джха повідомив, що біржа вже мала досвід взаємодії з великими банками, проте було помітно, що вони робили це неохоче — користувачі часто стикалися з незручностями через перебої в наданні послуг. Наприклад, з квітня до червня WazirX отримала близько мільйона запитів користувачів через проблеми з депозитами, і деяким клієнтам біржі довелося чекати понад 100 днів, щоб повернути кошти на рахунок, повідомив Джха.

Можливо, ця ситуація була пов’язана із розслідуванням діяльності WazirX. У червні правоохоронні органи Індії звинуватили біржу у проведенні незаконних транзакцій на загальну суму 27.9 млрд рупій та відмиванні грошей.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.