CBDC

Guardtime: «пандемія прискорила випуск CBDC на п’ять років»

Згідно з дослідженням європейської компанії Guardtime, що працює у сфері блокчейну, у зв’язку з пандемією COVID-19 ЦБ різних країн значно прискорили розробку цифрових валют.
Аналітики відзначили, що пандемія привела до бурхливого зростання технологічних компаній, цифрової інфраструктури та телекомунікацій. Значно збільшилася цифровізація по всьому світу, а частка безготівкових платежів різко зросла. На цьому тлі центральні банки прискорили дослідження і розробки в області державних криптовалют.
На думку аналітиків, в найближчі три роки хоча б одна велика держава запустить свою цифрову валюту. Втім, з огляду на повномасштабне тестування цифрового юаня в Китаї, це може статися навіть швидше. Глава Guardtime по стратегії Лукас Ілвес (Luukas Ilves) вважає:

«Конкуренція по запуску державних криптовалют збільшується. Запуск такого активу може радикально поліпшити позиції країни і її валюти на глобальній економічній арені. Коронавірус не тільки прискорив цифровізацію, а й змінив використання грошей населенням ».

Соціальна дистанція привела до значного збільшення частки онлайн-платежів, а це саме та область, в якій державні криптовалюти найбільш застосовні. Аналітики Guardtime пишуть:

«Розробка державних цифрових валют прискорилася на п’ять років. Немає ніяких сумнівів, що скоро ЦБ великої країни випустить CBDC. Ми очікуємо, що це відбудеться протягом трьох років. Цифрові валюти дозволять оптимізувати міжнародну торгівлю, спростять доступ до фінансових послуг для малозабезпечених верств суспільства й ускладнять вчинення злочинів. Однак, існують технологічні складнощі щодо забезпечення масштабованості й безпеки таких систем ».

В середині червня директор з розвитку фінансових технологій Банку Англії Том Маттон (Tom Mutton) заявив, що державні цифрові валюти стануть найбільш безпечними грошима у світі.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *