20 Березня 2022 в 23:03
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Глава FTX розповів, як криптобіржа дотримується санкцій проти Росії

Війна криптовалюти

У співтоваристві ходять чутки, що криптовалютні біржі не дотримуються санкцій щодо Росії, проте засновник FTX стверджує, що ці звинувачення є безпідставними.

Я дуже розчарований розмовами про те, як наша галузь поводиться в цій ситуації”, – сказав він. Він також додав, що таке ставлення може зашкодити розвитку галузі. “Я думаю, що тут вся справа в антирегуляторному підході”, – додав він.

Вклад FTX

Розмови про те, що Росія може скористатися криптовалютами, щоби обійти санкції, ведуться від початку військового конфлікту. Деякі високопосадовці, наприклад, прем’єр-міністр України, закликали біржі заблокувати всіх користувачів із Росії. У США Хіларі Клінтон теж журилася про те, що біржі не запровадили повної заборони.

Проте Бенкман-Фрід стверджує, що його біржа зробила свій внесок у дотримання санкцій, відмовивши у доступі тим, хто перебуває під санкціями, а також припинивши взаємодію з усіма російськими банками. Загальна заборона російських банків позбавила бізнес можливостей використовувати FTX для обходу санкцій.

При цьому користувачі з Росії можуть і надалі торгувати на біржі. Тим не менш, вони піддаються ретельним перевіркам щодо відмивання грошей, при цьому біржа повідомляє в Мінфін США про всю активність за російськими рахунками.

Позиція інших бірж

Криптовалютні біржі, такі як Binance, Coinbase та Kraken, заявили, що запровадження прямої заборони на російських користувачів суперечить ліберальним принципам блокчейн-технологій. Прес-служба Binance повідомила, що біржа «не збирається в односторонньому порядку заморожувати мільйони рахунків безневинних користувачів», тоді як генеральний директор Coinbase написав у твіттері, що «кожен заслуговує на доступ до основних фінансових послуг, якщо законом не передбачено інше».

Детальну інформацію про те, які санкції запровадили криптовалютні компанії щодо Росії, читайте у спеціальному матеріалі BeInCrypto.

Тим часом, Binance більше не підтримує платежі за банківськими картками, випущеними російськими банками, а Coinbase заблокувала 25 тис. гаманців, потенційно пов’язаних з особами з списку санкцій, або замішаних у незаконній діяльності.

Декілька банків були відключені від системи SWIFT, а платіжні системи Mastercard та Visa призупинили діяльність у країні. На думку економістів, санкції скоротять російську економіку 5%, а обсяги торгівлі в парі біткоін/рубль впадуть до нових мінімумів.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар