11 Лютого 2022 в 21:00
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Глава ЦБ Індії застеріг від інвестицій у криптовалюти

крипто
Share this page to Telegram

Приватні криптовалюти є «величезною загрозою» для макроекономічної та фінансової стабільності, а інвестори повинні усвідомлювати всі ризики. Про це заявив голова Резервного банку Індії (RBI) Шактіканта Дас, повідомляє Reuters.

На його думку, приватні цифрові активи можуть підірвати здатність RBI підтримувати фінансову стабільність. Управитель заявив про відсутність цінності у криптовалют, давши посилання на «тюльпаноманію».

“Інвестори повинні пам’ятати, що вони інвестують на свій страх і ризик”, – наголосив Дас.

У 2018 році відомий криптограф і піонер у галузі смартконтрактів Нік Сабо назвав популярним кліше застосовуваний до біткоїна деякими експертами та аналітиками ярлик на кшталт «міхур» або «тюльпаноманія».

Пізніше серед них виявився інвестиційний директор Guggenheim Partners Скотт Майнерд. У травні 2021 року він назвав криптовалюти міхуром, порівнявши ситуацію, що склалася на ринку, з «тюльпаноманією».

Заява глави RBI прозвучала після того, як міністр фінансів Індії Нірмала Сітхараман заявила про плани влади запровадити 30% податку на дохід від операцій із цифровими активами напередодні запуску CBDC.

Раніше ForkLog повідомляв, що Резервний банк Індії може провести пілотні випробування цифрової рупії у першому кварталі фінансового 2022 року.

Нагадаємо, на початку 2021 року в Індії повідомили про можливу законодавчу заборону криптовалют, навіть йшлося про кримінальну відповідальність для власників.

У середині року з’явилася інформація про те, що влада легалізує цифрові валюти як клас активів.

Однак у листопаді знову заговорили про намір уряду заборонити більшість приватних валют. Це викликало паніку на місцевому ринку, що призвело до короткострокового локального просідання ціни біткоїну на 15%.

У грудні ЗМІ повідомили, що влада все ж таки займеться регулюванням цифрових активів замість їхнього бана.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар