Біткоін

Глава Банку Японії розкритикував біткоін і підтримав кількісне пом’якшення

Глава японського ЦБ Харухіко Курода приєднався до колег з інших країн в критиці біткоіна після його недавнього злету і падіння.

«Велика частина трейдингу спекулятивна, а волатильність надзвичайно висока, – сказав він в інтерв’ю Bloomberg стосовно першої криптовалюти. – Вона навряд чи використовується як засіб розрахунків ».

Одночасно Курода зазначив, що криптовалюти не слід плутати зі стейблкоінами, проте останні повинні відповідати правовим стандартам і використовувати надійні механізми управління, щоб в майбутньому могли стати зручним платіжним засобом.

Курода підтримує інші центробанки й в політиці кількісного пом’якшення, яку, за його словами, необхідно продовжувати навіть після проходження піку пандемії і яка допоможе японській економіці до кінця року повернутися до рівнів, де вона була до коронавірусу.

За кілька днів до цього Курода допустив, що «тріо з росту заощаджень, нерівності та боргів в теорії може привести до зниження природних процентних ставок». Це повинно бути гарною новиною для біткоіна, оскільки в подібних умовах інвестори схильні шукати прибутковість на фондовому ринку і в криптовалюті.

«Ми починаємо бачити світло в кінці пандемічного тунелю, але цей світ чітко не показує форму суспільства та економіки, до яких ми рухаємося», – заявив він.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.