ФСБ

ФСБ Росії запросила право отримувати інформацію від біткоін-бірж

ФСБ РФ випустила проєкт наказу про розширення повноважень співробітників відомства, які дозволять їм у тому числі надсилати запити операторам інформаційних систем щодо випуску цифрових фінансових активів (ЦФА).

Служба планує також отримати право запитувати інформацію в кредитних організаціях, податкових органах та установах, які здійснюють державну реєстрацію прав на нерухомість та угод із нею.

У записці пояснення відомство посилається на зміни антикорупційного законодавства, згідно з яким відомості про ЦФА підлягають відображенню в довідках про доходи. У разі затвердження нові повноваження дозволять співробітникам надсилати запити операторам випуску криптовалют та біткоін-біржам у рамках розслідування антикорупційних злочинів.

Наразі документ проходить громадське обговорення та незалежну антикорупційну експертизу.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року у РФ набув чинності закон «Про цифрові фінансові активи». Він визнає криптовалюти майном та забороняє використовувати їх для оплати товарів та послуг на території країни.

Раніше керівництво ФСБ неодноразово заявляло про використання криптовалют для фінансування тероризму та пропонувало заборонити випуск та використання цифрових валют як платіжний засіб на території РФ.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.