ФРС США

ФРС США не підвищила відсоткову ставку, але оголосила про скорочення друку грошей

Довгоочікувані підсумки засідання Федеральної резервної системи США нарешті опубліковано. ФРС очікувано зберегла базову ставку на рівні 0-0,25% річних, повідомила пресслужба регулятора. Але оголосила про скорочення темпів купівлі активів уже наприкінці листопада. Планується скоротити обсяг викупу держоблігацій на $10 млрд, а іпотечних паперів — на $5 млрд. Це буде перший крок до згортання програми друку грошей після початку пандемії коронавірусу, яка надихнула багатьох інвесторів купувати біткоїн як засіб хеджування від інфляції.

У листопаді обсяг викупу скоротиться зі $120 млрд. до $105 млрд., у грудні — до $90 млрд.

“Комітет вважає, що подібне скорочення темпів купівлі чистих активів, ймовірно, буде доречним робити щомісяця, але він готовий скоригувати темпи покупок, якщо це буде виправдано змінами в економічних перспективах”, – йдеться у заяві комітету ФРС з грошово-кредитної політики, відомої як Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку або FOMC.

Базова відсоткова ставка залишилася без змін на рівні близько 0%, але дедалі більше аналітиків на традиційних ринках прогнозують, що ФРС, можливо, доведеться почати підвищувати базову ставку, щоб знизити інфляцію, оскільки ціни в США зростають просто з космічною швидкістю — такого Америка не спостерігала протягом трьох останніх десятиліть.

Якщо інфляцію вдасться приборкати, то біткоїн поступово може втратити частину своєї привабливості як інструмент хеджування від знецінення долара, що, своєю чергою, може сумно зашкодити його ціні.

біткоін

Ціна біткоїну ненадовго впала (до $60 382 за даними найбільшої криптовалютної біржі Binance) відразу після публікації заяви ФРС США, але досить швидко відновилася до $63 000. Рішення ФРС було озвучено офіційними особами до початку засідання, і ринок, можливо, вже був підготовлений до цих новин.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.