Криптовалюти

Forbes прогнозує п’ять напрямів інвестицій у криптовалюти на 2022 рік

Аналітики Forbes спробували спрогнозувати основні напрями інвестицій 2022 року в ринок криптовалют. Експерти з програмного забезпечення TechJury оцінили цей обсяг на рівні $11,7 млрд за власними дослідженнями та опитуваннями венчурних капіталістів.

Найбільше інвестицій на думку Forbes залучить екосистема Ethereum через перехід на PoS наступного року, що практично позбавить її блокчейн від «вуглецевого сліду».

Тема екологічності децентралізованих мереж сильно тиснутиме на Bitcoin та PoW-альткоїни наступного року. На сьогодні у топ-20 залишилося лише 5 криптовалют, які працюють на доказі роботи, інші мережі використовують менш енерговитратний консенсус PoS.

Ethereum, безумовно, отримає сильний стимул зростання після апгрейду до версії 2.0, але журналісти натякають, що не варто розраховувати на зміщення з перших рядків Bitcoin. Основна криптовалюта у 2022 році вийде на новий рівень альтернативної нацвалюти.

Більшість країн з економікою, що розвивається, не мають власного фіату, використовуючи долари. Приклад Сальвадора показав інший шлях, здатний залучити інвестиції та подарувати громадянам інструмент заощадження накопичень, актуальний на момент розгону інфляції.

Зараз доларові ціни змінюються зі швидкістю зростання 6% річних, які не компенсуються банківськими ставками. Bitcoin, навпаки, показує сталість збільшення вартості. Криптовалюта отримала більше довіри, швидко відновивши курс після першої економічної кризи у своїй історії.

Третьою тенденцією, що приваблює кошти інвесторів, стануть проєкти із застосуванням NFT у новій якості. Унікальні токени повинні вийти за межі спеціалізації на предметах цифрового мистецтва, ставши предметом обміну на конкретні фізичні моделі товарів, рекламні контракти, квитки в кіно тощо.

Успішне впровадження NFT у побутову сферу стане обов’язковим і невід’ємним атрибутом проєктів Метавсесвіту. Вони отримають найбільшу кількість інвестицій у 2022 році.
Четвертий і п’ятий напрямок пов’язаний з технологіями, які залучать інвестиції, але не вплинуть на зростання курсу конкретних криптовалют. Можливо, це будуть проєкти, які зовсім не мають конкретних токенів.

Йдеться про стартапи, що впроваджують блокчейн та смартконтракти в Інтернет Речі. Наступний рік стане етапом не лише обміну інформацією між IoT-пристроями, а й організація мікроплатежів.

П’ятим напрямком стане вдосконалення логістики, поширення блокчейн-технологій у медицині та інших галузях, чутливих до витоку інформації.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *