Біткоін

ФБР вилучило у співробітника Sony Life Insurance незаконно отримані 3879 BTC

Правоохоронні органи конфіскували у співробітника Sony Life Insurance, дочірньої компанії Sony, понад $154 млн, вкрадені ним у компанії та конвертовані в біткоїни.

Міністерство юстиції США повідомило, що до федерального суду направлено позов про повернення $154 млн, вкрадених у філії токійської корпорації Sony Group Corporation, а потім вилучено правоохоронними органами під час розслідування ФБР. Відомство повідомило, що співробітник Sony Life Insurance Company Рей Ісіі (Rei Ishii) привласнив кошти компанії у травні 2021 року. Під час переказу грошей між корпоративними рахунками Ісії сфальшував інструкції для здійснення транзакцій. В результаті гроші були переведені на рахунок Ісії до банку, що знаходиться в Ла-Хойї, штат Каліфорнія. Потім Ісії перевів їх у 3879 BTC, вартість яких тепер перевищує $180 млн.

У розслідуванні також брали участь Sony та Citibank, Національне поліційне агентство Японії, Департамент міської поліції Токіо, окружна прокуратура Токіо та Управління прокуратури Японії з нових видів злочинів (JPEC). Правоохоронні органи змогли відстежити біткоїни, які були переведені на адресу Біткоїна, що належить Ісії, а потім у холодний гаманець. Слідчим вдалося отримати закритий ключ, необхідний для доступу до адреси Біткоїна зловмисника. 1 грудня біткоїни було вилучено.

На підставі доказів, виявлених під час розслідування ФБР, у червні 2021 року мировий суддя Південного округу Каліфорнії видав ордер на арешт Ісії. У Японії йому також висунуто кримінальне звинувачення.

Виконувач обов’язків прокурора США Ренді Гроссман (Randy Grossman) назвав цю справу прикладом злагодженої роботи агентів ФБР та японських правоохоронців, які об’єднали зусилля для відстеження цифрових активів. За словами Гроссмана, злочинцям не варто покладатися на криптовалюти, щоби приховати незаконно отримані гроші. Спеціальний агент ФБР Сюзан Тернер (Suzanne Turner) подякувала Sony та Citibank за те, що вони негайно звернулися до поліції та стали співпрацювати з нею відразу після виявлення крадіжки. Це значно спростило роботу слідчих.

Минулого року Міністерство юстиції США повідомило про повернення коштів ошуканим клієнтам криптовалютної біржі CoinGather, рахунки якої було заарештовано у 2018 році. У листопаді Мін’юст США продав криптовалюти, вилучені у промоутера піраміди BitConnect, для відшкодування втрат постраждалим користувачам.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *