FATF

FATF завершила розробку керівних положень для криптоіндустрії

Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) завершила розробку нової версії керівних положень для криптовалютної індустрії. За словами президента організації Маркуса Плаєра, документ представлять на наступному тижні.

На пресконференції за підсумками останнього дня пленарного засідання FATF Плаєр зазначив, що оновлене керівництво не передбачає нових вимог до постачальників віртуальних активів (VASP) і індустрії в цілому. За його словами, організація просто «надасть більш детальну інформацію про те, як країни та приватний сектор можуть застосовувати чинні стандарти»

Плаєр додав, що нова версія керівництва пояснює, як вимоги FATF застосовуються до стейблкоінів. Він також підкреслив, що організація очікує більш активного впровадження стандартів піднаглядними країнами.

Першу версію керівництва FATF представила у 2019 році. Тоді біткоін-біржі та інших VASP зобов’язали дотримуватися правил по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму за аналогією з традиційними фінансовими компаніями.

Зокрема, учасників індустрії зобов’язали обмінюватися даними користувачів, коли останні здійснюють транзакції між майданчиками. У червні FATF зазначила, що більшість юрисдикцій ще не впровадили ці вимоги, і закликала країни прискорити процес.

У березні організація опублікувала проєкт керівних положень, який передбачає включення в поле зору регуляторів секторів DeFi та NFT.

Нагадаємо, Єврокомісія відповідно до рекомендацій FATF запропонувала заборонити анонімні кріптовалютні транзакції для боротьби з відмиванням грошей.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *