Ермітраж

Ермітаж почав переговори про випуск NFT-токенів на твори мистецтва

У державному музеї відзначають, що для цього може знадобитися уточнення поточного законодавства.
Державний Ермітаж веде переговори з криптовалютною біржею Binance про випуск і продаж невзаємозамінних токенів (NFT) на твори мистецтва. Про це повідомив «Інтерфакс» з посиланням на начальника юридичного відділу музею Марину Цигульову. За її словами, поки музей тільки розглядає можливість випуску власних NFT-токенів, оскільки для цього може знадобитися уточнення законодавства.

У перспективі Ермітаж може залучати фінансування завдяки NFT-проєктам, проте на цей час не зрозуміло, чи потрапляють NFT-токени під чинне в Росії регулювання цифрових активів, зазначила представник музею. За її словами, в даній ситуації було б краще вивести NFT-токени з регулювання, як це пропонує Банк Росії.

Цигульова пояснила, що в музеї всі твори мистецтва знаходяться на праві імперативного управління, тому державна установа може продати тільки невиключні права. За словами представника Ермітажу, це вносить деякі складності при виході на ринок NFT, однак не виключає таку можливість. NFT-токени можна використовувати для залучення коштів, наприклад, на реставрацію, зазначила Цигульова.

У березні поточного року стало відомо, що Ермітаж планує провести першу в Росії виставку NFT-токенів у сфері мистецтва. Захід пройде в рамках проєкту «Ермітаж 20/21». Використання невзаємозамінних токенів в мистецькій сфері сьогодні – найбільш актуальна повістка в області сучасного мистецтва, вважають в музеї.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.