Новини Bitcoin

Енергетичний провал Bitcoin

Частка домінування Bitcoin встановила новий мінімум на рівні 48% в ході практично безперервного падіння, починаючи з січня 2021-го року. Це саме «невмотивоване» скорочення домінування BTC на відміну від попередніх спадів в історії цифрових валют.

Провал Bitcoin

Перше зниження частки Bitcoin в загальній капіталізації було пов’язано з появою моделі блокчейну Ethereum, що підтримує смарт-контракти у 2014-му році.

З 2016-му частку ринку почали захоплювати токени ICO, у 2017-му році почався бум альткоінів, за якими розійшлася велика частина капіталізації BTC за час криптозими 2018 го року. Поява інтересу до DeFi-галузі в кінці 2020 го року було нівельовано сильним триразовим зростанням курсу Bitcoin на початку 2021-го року.

Аналітики вважають, що січневий імпульс цього року був останнім таким ціновим ралі в історії основної криптовалюти. Bitcoin вперше за 6 років показав найгірший результат зростання у квітні, який історично був найвдалішим місяцем для покупки цифрового активу.

Банк Goldman Sachs прогнозує, що котирування BTC продовжать відставання від загальної висхідної динаміки альткоінів і покажуть більш високе просідання на корекціях ринку в топ-5 криптовалют. Bitcoin втрачає статус «цифрового золота» через великі «вуглецеві сліди», що залишають майнери.

Високе споживання енергії при видобутку BTC не вписується в «зелений порядок» розвитку економіки, а також позбавляє цифрову валюту звання «грошей нового покоління», яка взяла тренд на захист екології. Серед інституційних клієнтів, що забезпечили зростання котирувань в кінці 2020 го року зростає розуміння обмеженості варіантів використання BTC, на відміну від широкої варіативності альткоінів.

Екологічні ризики безпосередньо торкнулися шахтарів Bitcoin епізодично в момент відключення вугільних електростанцій в китайській провінції Синьцзян, що призвело до втрат 60% хешрейту.

Провал Bitcoin

Ситуація швидко нормалізувалася, але КНР взяв зобов’язання скоротити споживання вугілля, починаючи з 2026-го року і ця проблема повернеться, якщо майнери не почнуть переходити на альтернативні джерела енергії. Як показує історія, власникам шахт легше вибрати інший шлях – переміститися в країни, що розвиваються з дешевою вугільною енергією або гідроенергетикою.

Однак, подібна стратегія тільки збільшує енергетичний провал Bitcoin. За підсумками 2020 року майнери виявилися відповідальні за різке погіршення екологічної картини в Ірані, розвал енергосистеми Абхазії та енергетичну кризу в Киргизстані.

Ці події безпосередньо позначаються на мільйонах громадян вищеназваних держав, які страждають від економічної кризи та пандемії Covid-19. Репутацію «вільних грошей» Bitcoin може змінити реноме енергетичних і політичних катастроф.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *