Deutsche Bank

Економіст Deutsche Bank вважає біткоін цифровим золотом 21 століття

Нещодавно аналітик і старший економіст Deutsche Bank Маріон Лабур опублікувала дослідження, присвячене цифровим валютам і їх потенціалу у формуванні майбутнього глобальних платежів.

Біткоін і Ethereum вже використовуються в магазинах як форма оплати, однак, за словами Лабур, вони не так поширені через тривалий час транзакцій, високих комісій за транзакції та високої волатильності. Біткоін-транзакція, наприклад, вимагає 10 хвилин для підтвердження і сплати комісії в $ 20.

Варто відзначити, організації не зобов’язані приймати цифрові валюти як платіжний засіб, оскільки вони не підтримуються державою.

Проте, економіст дотримується думки, що біткоін може стати цифровим золотом 21 століття. Висока вартість і обмежена емісія робить його популярним засобом захисту від інфляції.

Однак в майбутньому BTC буде мінливим через три причини. Приблизно 66% біткоінів використовуються для спекуляцій та інвестицій. Крім того, на баланс попиту і пропозиції BTC не впливають випадкові великі покупки та закриття ринку, оскільки BTC має обмежену «можливість звернення». На ціну BTC також багато в чому впливають настрої інвесторів і криптоентузіастів.

Якщо говорити про Ethereum, то експерт бачить його цифровим сріблом через його широкого використання на платформах DeFi та NFT. Вона додала, що такі криптовалюти, як Polkadot, Solana, Binance і Cardano, можуть скласти Ethereum серйозну конкуренцію.

Лабур зазначила, що відсутність регулювання є серйозним мінусом для всіх цифрових валют. Це відлякує багатьох інвесторів, хоча ризикувати криптовалютою здається прибутково. У зв’язку з цим аналітики Deutsche Bank очікують, що до 2022 року багато країн створять міцну нормативно-правову базу для криптовалют.

Лабур впевнена, що криптовалюти, цифрові валюти центральних банків (CBDC) і готівкові гроші будуть співіснувати без заміни одного іншим. Однак, за її словами, використання готівки може зменшитися в міру зростання використання CBDC і криптовалют.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.