JPMorgan

Джеймі Даймон: «брати кредити для покупки біткоіна – велика дурість»

Генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон в черговий раз розкритикував біткоін і назвав дурнями людей, які його купують, особливо в кредит.

Попри зростальний інтерес організацій та індивідуальних користувачів до біткоіна, Джеймі Даймон (Jamie Dimon) зберігає песимістичний настрій стосовно нього. У недавньому інтерв’ю виданню Times of India він в черговий раз зневажливо висловився про біткоін та інші криптовалюти, сказавши, що йому на них «наплювати». За словами Даймона, люди приділяють криптоактивам занадто багато уваги. При цьому він зазначив, що рано чи пізно уряд контролюватиме цифрові активи, оскільки мова йде про інвестиції.

«Я не знаю, що таке біткоін: актив, іноземна валюта або цінний папір. Але регуляційні органи візьмуть біткоін під контроль, і це якоюсь мірою обмежить його. Але я поняття не маю, чи зможуть заборони урядів усунути біткоін. Особисто мене це не хвилює, адже я не тримаю біткоін. Я можу лише назвати дурнями тих, хто позичає гроші, щоб купити його », – сказав Даймон.

Генеральний директор JPMorgan Chase не виключає ймовірності, що в найближчі п’ять років курс біткоіна дійсно може вирости в 10 разів. При цьому Даймон згадав практично всі «ринкові психози» за останні кілька століть. Він порівняв поширення біткоіна з масовим захопленням плюшевими ведмедями в 1990-і роки, коли за одну іграшку платили до $ 2000.. Даймон згадав і «тюльпаноманію», коли в середині 1600-х років в Голландії спостерігався такий попит на цибулини тюльпанів, що люди готові були продавати за них нерухомість.

Крім того, керівник JPMorgan провів аналогію між біткоіном і «міхуром доткомів», коли в період з 1995 року по 2000 рік спостерігався зліт акцій інтернет-компаній. Однак через непродуману концепцію бізнесу багато компаній, орієнтовані на продажу через Інтернет, збанкрутували.

Даймон і раніше відмовляв потенційних інвесторів від вкладень в першу криптовалюту. Попри критичні зауваження Даймона про біткоін, в серпні JPMorgan вже почав пропонувати заможним клієнтам свого підрозділу Private Bank доступ до власного керованого фонду на біткоіні.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.