Джанет Йеллен

Джанет Еллен запропонувала запровадити податок на нереалізований приріст капіталу

Введення податку на нереалізований приріст капіталу змусить інвесторів платити за зростання курсу криптовалют, що навіть пасивно лежать у гаманці.

Якщо пропозицію міністра фінансів США буде прийнято, власникам криптовалют доведеться продавати свої активи або виплачувати за їх подорожчання зі своїх фіатних доходів. Це матиме фатальні наслідки для середнього та нижнього класів, які володіють криптовалютами.

Джанет Еллен озвучила ідею щодо запровадження нового податку у відповідь на запитання кореспондента CNN про джерела коштів для стимулювання американської економіки. Вона відповіла, що «це відносно просто» і припустила, що як додаткове джерело поповнення бюджету можливе запровадження податку на нереалізований приріст капіталу.

Пояснимо, нереалізований приріст капіталу, або нереалізовані курсові доходи — це різниця між вартістю криптоактиву, придбаного BTC по $40 000, і ціни криптовалюти на кінець податкового періоду — наприклад, $63 000. Різниця в $23 000 є прибутком, який отримав би інвестор, якби вирішив її продати. При цьому якщо курс у новому податковому періоді піде вниз, інвестор може переплатити значну суму по податках.

Коментуючи свою пропозицію, міністр фінансів заявила, що новий податок торкнеться лише «ліквідних активів, якими володіють надзвичайно багаті люди» і стягуватиметься з приросту капіталу, який складає надзвичайно більшу частину «доходів багатих людей». Ймовірно, насамперед вона мала на увазі іноземні валюти, активи фондового ринку та похідні інструменти. Але й криптовалютні інвестори за такого сценарію будуть зобов’язані сплачувати податки на «паперовий» дохід.

Викликає подив, як нереалізований прибуток може розглядатися як дохід та об’єкт оподаткування. За чинним визначенням, підстава для визнання приросту капіталу доходами інвестора виникає лише після продажу активів.

Криптовалюти — єдиний актив, який складно регулюється і майже повністю виключений із фінансової системи США. Тому примус до продажу дає можливість регулятору отримати додаткові бюджетні доходи, не створюючи нових механізмів контролю та застосовуючи традиційні форми оподаткування.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *