7 Березня 2023 в 08:01
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Думка експертів про розвиток ReFi у світі криптовалют

криптовалюти
Share this page to Telegram

Наша редакція поставила фахівцям питання: чи стануть регенеративні фінанси (ReFi) провідним трендом у криптовалютах та двигуном розвитку сектора Web3 у 2023 році. Аналітики спробували поміркувати на цю тему.

Наприклад, SEO Rocket PR Оксана Бєлянська запевнила, що термін «регенеративна економіка» відомий з 2015 року, а можливо і навіть раніше. Вона ставилася до концепції ReFi скептично. Експерт наголосила, що у самій моделі криптовалютного ринку закладено більше справедливості, ніж, наприклад, у банківській системі.

За словами аналітика, DeFi стало більш чесним рішенням для учасників ринку, ніж рішення із посередниками. Але до тотального регулювання попит на криптовалюту пред’являють ті, у тому числі й ті верстви населення та країни, де людям недоступні банківські кредити та продукти. Бєлянська підкреслила, що крипторинок справді дав можливість заробітку багатьом вихідцям із найбідніших країн. Але назвати ReFi трендом майбутнього вона не може.

Як запевняє спеціаліст, крипторинок передбачає величезну волатильність, а значить і великі втрати або прибуток для її учасників. Отже, у ньому поки що немає потенціалу для ReFi-революції.

Свобода лише означає легший доступ до фінансів всім верств населення. Бєлянська висловила захоплення самою архітектурою блокчейну, але наголосила, що потенціал глобального відновлення економіки, соціальної справедливості — не про ринок.

Серійний ІТ-підприємець, венчурний інвестор, засновник ГК ITGLOBAL.COM Дмитро Гачко запевнив, що ймовірно, ReFi може стати основним трендом у криптовалюті у 2023 році, а згідно з нещодавньою статтею CoinDesk взагалі може зробити революцію у світовій економіці. Він зазначив, що журналісти окремо відзначили зростання популярності стейблкоїнів, розвиток протоколів децентралізованого фінансування (DeFi) та появу нових технологій, таких як деривативи на основі блокчейну, як ключових рушійних сил тренду ReFi.

Гачко наголосив, що аналогічну думку озвучували й представники Forbes. Там заявили, що у 2023 році очікується зростання криптовалютного ринку, а ціни на біткоїн зростуть більш ніж на 37%. На думку експерта, це свідчило про те, що криптовалютний ринок, швидше за все, буде стабільнішим і привабливішим для інвесторів, що також може призвести до зростання інтересу до ReFi.

Він також зазначив, що інфляційні проблеми стають дедалі актуальнішими. Це також може призвести до популярності сектора ReFi, тому що інвестори будуть шукати способи захистити свої інвестиції від волатильності ринку.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар