Dogecoin

Dogecoin обійшов Litecoin по прибутковості в об’єднаному майнінгу на 200%

Нагороди, одержані майнерами Litecoin в мережі Dogecoin внаслідок об’єднаного майнінгу (merge mining), довгий час вважалися не більше ніж несуттєвим бонусом, проте ситуація змінилася через різну цінову динаміку двох криптовалют. На це звертає увагу The Block.

Згідно Bitinfocharts, прибутковість майнінгу DOGE з кожного гігахешу в секунду (GH / s) обчислювальних потужностей зараз становить $ 25 в день. З початку квітня показник виріс в 10 раз разом з ціною криптовалюти. Прибутковість майнінгу LTC за той же період збільшилася від $ 5 до $ 8.

Блокчейни Dogecoin і Litecoin використовують механізм консенсусу Proof-of-Work і алгоритм Scrypt. Це роблять ASIC-майнери, використовувані у видобутку Litecoin, придатними для видобутку Dogecoin. Багато великих майнінг-пулів, що працюють в мережі Litecoin, такі як F2Pool, Litecoinpool.org, Viabtc і Antpool, дозволяють своїм майнерам використовувати ті ж обчислювальні потужності у видобутку Dogecoin. Внаслідок цього Dogecoin і Litecoin зараз мають приблизно однаковий хешрейт близько 350 терахешей в секунду. Оскільки Dogecoin довгі роки залишався непримітною монетою в ціновому відношенні, багато майнерів розглядали його в якості побічного продукту від видобутку Litecoin.

Зростання прибутковості об’єднаного майнінгу також призвело до відновлення активності на ринках відповідних ASIC-пристроїв. Китайські майнери активно купують і продають в WeChat старі пристрої для видобутку Litecoin, наприклад AntMiner L3 +, який був запущений в липні 2017 року. Такі пристрої залишалися переважно збитковими після халвінгу LTC у 2019 році до минулого грудня, коли ціна криптовалюти знову піднялася вище $ 120.

У момент публікації Dogecoin є четвертою найбільшою криптовалютою на ринку при капіталізації в $ 78 млрд. В останні дні DOGE відновив стрімке зростання і встановив новий максимум близько $ 0,70, ще на крок наблизившись до топ-3 ринку, який замикає Binance Coin (BNB) з $ 99 млрд капіталізації.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *