DefiLlama

DefiLlama: місткість ринку децентралізованих фінансів дорівнює $ 200 млрд

За інформацією крекінгового сайту DefiLlama, зараз в протоколи децентралізованого фінансування (DeFi) вкладено $ 200 млрд. З кінця червня це число збільшилося вдвічі.

Цей показник також позначається як загальна заблокована вартість і являє собою доларову вартість токенів, що містяться в смартконтрактах в протоколах DeFi (кредитних або торгових платформ).

Варто відзначити, що ці оцінки не ідеальні, оскільки такі трекери можуть перераховувати одні й ті ж монети більш ніж один раз.

DefiLlama

DefiLlama розглядає ці протоколи в декількох блокчейнах, тому це досить широкий діапазон, що охоплює давно наявні мережі, наприклад, Ethereum, а також нові блокчейни Avalanche і Solana.

Велика частина вартості заблокована в проєктах на Ethereum, і в DefiLlama оцінюють її в $ 140 млрд (це на 55% більше оцінки DeFi Pulse). Наступними йдуть Binance Smart Chain з $ 18,5 млрд і Solana з $ 11,7 млрд. Наступні за величиною мережі – Terra, Avalanche і Fantom.

DefiLlama також контролює кілька масштабованих мереж, побудованих на Ethereum, таких як Polygon (хоча більшою мірою це сайдчейн), Arbitrum і Optimism. Останні дві були запущені зовсім недавно, і в їх мережах зберігаються відносно невеликі суми коштів.

Попри велику частку ринку Ethereum і зростання загальної заблокованої вартості, блокчейн втратив значне домінування через появу протоколів DeFi в інших мережах, знизившись з 98% в січні до нинішніх 68,5%. Однак за цей час загальна вартість активів збільшилася в чотири рази.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.