E-naira

Центробанк Нігерії заявив про готовність до запуску національної електронної валюти E-naira

Після того, як 1 жовтня не вдалося розгорнути CBDC, Центральний банк Нігерії (CBN) випустив документ, в якому він підтверджує свою прихильність запуску електронної найри. Фактично, в цьому документі під назвою The Design Paper для E-naira CBN повідомляє, що тепер готовий до запуску CBDC в Нігерії.

Однак в тому ж документі центральний банк, схоже, применшує значення невиконання запланованого запуску. Замість цього CBN намагається підкреслити важливість правильного вирішення проблеми з першого разу і то, як це гарантує успіх цифрової валюти в довгостроковій перспективі. У документі пояснюється позиція CBN:

Хоча запуск e-naira – важлива подія, це одна з віх на довгому шляху. E-naira – це процес, а не окремий крок. CBN вважає, що з часом надійні екосистеми, які будуть побудовані на платформі e-naira, забезпечать Нігерії та нігерійцям всі переваги e-naira.

CBN заявляє, що замість того, щоб зосередити всю свою увагу на своєчасному запуску e-naira, він витратив час на розробку дизайну та архітектури e-naira. Він також приділяє пріоритетну увагу наданню потенційним користувачам e-naira функціональних можливостей цифрової валюти, ризикам, пов’язаним з e-naira, і способам їх зниження, а також дорожню карту впровадження e-naira.

На думку центрального банку, саме ці важливі деталі повинні втішити нігерійців тим, що електронна наїра, яка буде доступна для офлайн-користувачів, була добре продумана, а запуск був ретельно спланований.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *