майнінг

ЦБ Угорщини підтримав повну заборону криптовалют та майнінгу

Президент центрального банку Угорщини Дьєрдь Матолчі закликав країни ЄС заборонити криптовалютну торгівлю та майнінг.

У своїй заяві він посилався на жорстку політику Китаю та Банку Росії щодо індустрії.

«Китай оголосив усю криптовалютну діяльність незаконною у вересні минулого року, а центробанк Росії пропонує заборонити криптовалютну торгівлю та майнінг. Я повністю згоден із цим», – зазначив Матолчі.

Він також підтримав раніше висловлену в ЄС пропозицію відмовитись від майнінгу на алгоритмі Proof-of-Work.

«Очевидно, що криптовалюти можуть обслуговувати незаконну діяльність та сприяти створенню фінансових пірамід. ЦБ РФ має рацію, говорячи, що „запаморочливе зростання та ринкова вартість криптовалют визначаються насамперед спекулятивним попитом на майбутнє зростання, яке створює бульбашки”», – підтримав колег голова угорського ЦБ.

Дьєрдь Матолчі запросив регуляторів Євросоюзу до співпраці для запобігання створенню нових фінансових пірамід та бульбашок.

Водночас він запропонував дозволити громадянам та компаніям ЄС володіти криптовалютами за кордоном за умови, що регуляційні органи відстежуватимуть їхні активи.

Нагадаємо, у січні 2022 року віцеголова ESMA Ерік Теден закликав регуляторів ЄС заборонити майнінг біткоїну та інших криптовалют на алгоритмі Proof-of-Work через його енергомісткість.

Протягом 2021 року влада Китаю прийняла серію ініціатив, підсумками яких стала повна заборона на видобуток та інші операції з цифровими активами в країні.

20 січня 2022 ЦБ РФ також виступив проти криптовалютного ринку. Однак поки що регулятори перебувають на стадії обговорення цієї позиції та більше схиляються у бік регулювання індустрії.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.