Майнери Китай

Чи справді майнери залишають Китай, і як це відіб’ється на мережі?

На цьому тижні китайські регулятори зробили відразу дві тривожні заяви, через що спочатку ціна біткоіна (BTC) впала до $ 30 000, чого не відзначалося з січня цього року, а потім до $ 36 500 приблизно з $ 40 000. Вважається, що китайські майнери біткоіна (BTC) можуть дуже серйозно поставитися до цього попередження.

Експерт з китайським крипторинку і партнер-засновник Primitive Ventures Дові Ван впевнена, що чистий хешрейт мережі біткоіна (BTC) буде знижуватися і далі. З середини травня цей показник втратив близько 30% і зараз оцінюється в 120 Ех / с.

біткоін

Якщо падіння хешрейту біткоіна (BTC) в середині квітня, ймовірно, пов’язано з вибухом вугільної шахти в провінції Внутрішня Монголія, то поточне неприпинне зниження може вказувати на те, що майнери залишають Китай.

Ван вважає, що багато китайських майнерів дійсно готуються переїхати за кордон. Для них переслідування видобутку біткоіна (BTC) не припиняється з 2018 року, у зв’язку з цим майнінгові ферми будуть поступово переміщатися за межі Китаю.

За її словами, установки будуть відправлені в Пакистан, Казахстан і «інші сусідні слаборозвинені країни», які традиційно дружні китайським підприємцям. Крім того, деякі китайські майнери знайшли варіанти з дешевою електрикою в Африці.

Тим часом така міграція може тільки поліпшити становище флагманської криптовалюти. Дослідник біткоіна Віджай Бояпаті вважає, що майнери нарешті позбудуться страху заборони й перемістять свою діяльність в менш авторитарні країни.

В результаті крипторинок позбудеться від напруги, яка час від часу нагнітається урядом Китаю.

біткоін

Водночас відомий криптопанк і генеральний директор студії розробки Blockstream Bitcoin (BTC) Адам Бек упевнений, що Китай ніколи по-справжньому не забороняв біткоін. Таким чином, всі ці страхітливі сигнали – ніщо інше, як проблеми з перекладом.

З його словами важко не погодитися, адже китайські користувачі як і раніше володіють величезною кількістю криптовалют та активно оперують нею на закордонних криптобіржах за допомогою стейблкоіна USDT. Відповідно, про 100% заборону говорити не доводиться, тим більше, що на території країни криптовалюти офіційно визнані майном.

Крім того, якби в азійській країні дійсно прийняли рішення закрити майнінг як вид діяльності, це давно було б зроблено. Цей бізнес в країні легалізований і успішно працює, боротьба ведеться лише з незаконними операторами, які крадуть електроенергію.

Деякі експерти вважають, що цей тиждень супроводжувалася відразу двома великими свічками вниз через переділ ринку біткоіна, а, можливо, і входження на нього нових великих гравців.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *