Майнінг

Чернігівські майнери мало не залишили половину області без світла і води

Україна впевнено тримається в списку лідерів на пострадянському просторі за масштабами підпільного майнінгу. У цій країні часто знаходять майнінг-ферми, нелегально підключені до електромереж, що створює додаткове навантаження на всю енергетичну інфраструктуру.

Про черговий резонансний випадок розповіли на цьому тижні в пресслужбі Ради безпеки України. Велика майнінг-ферма була виявлена ​​на Чернігівщині.

Правоохоронці зазначають, що власники цього обладнання могли в будь-який момент залишити без світла і води до половини жителів і підприємств області. За два останніх місяці активної роботи майнери завдали шкоди енергетикам, що перевищує 3 млн гривень.

СБУ з’ясувала, що українці орендували кілька великих складських приміщень і встановили там обладнання для криптодобичі. Потім вони приєднали ферму до електромережі, яка також постачає “Ніжинводоканал” і НКП “Ніжинська станція швидкої медичної допомоги”.

За словами енергетиків, в будь-який момент могла виникнути нештатна ситуація. Майнери не тільки крали електрику, вони ще й створили загрозу для енергопостачання важливих соціальних об’єктів.

В ході обшуку в складських приміщеннях правоохоронці вилучили понад 150 пристроїв для майнінгу, а також обладнання, за допомогою якого зловмисники приєдналися до мережі. За даним фактом порушено кримінальну справу, розслідування триває.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *