Binance

Чанпен Чжао: централізовані біржі краще захищають від шахрайства

На тлі скандалу з ігровим токеном Squid генеральний директор Binance Чанпен Чжао попередив про ризики DeFi та розповів про своє ставлення до децентралізації криптоіндустрії.

Глава Binance Чанпен Чжао заявив, якщо криптовалютний проєкт пропонує 100% прибуток – це має як мінімум насторожити інвестора. Він повинен розуміти, що вкладення грошей у такий проєкт пов’язане з великим ризиком, іноді настільки великим, що стираються межі між інвестуванням та азартними іграми.

За словами засновника Binance, новачкам варто вибирати для отримання досвіду в трейдингу централізовані платформи, що регулюються. Попри те, що інвестиції в криптовалюти на централізованих біржах, як і раніше, пов’язані з ризиками, вони мають набагато більше механізмів захисту користувачів, ніж DeFi. Крім того, на централізованих біржах існує більше можливостей для повернення грошей у разі помилки чи шахрайства. Великі майданчики з позитивною репутацією розроблені так, щоб бути доступними та простими у використанні.

Чанпен Чжао визнає, що для кваліфікованих користувачів DeFi надає безліч можливостей та стратегій. Він вважає, що майбутнє галузі криптував за децентралізацією. Завдяки перевагам DeFi будь-який користувач може отримати доступ до криптовалютних продуктів та послуг, не покладаючись на посередників.

Засновник Binance попереджає, що, попри зручність DeFi, користувач повинен самостійно керувати своїми закритими ключами. Якщо він втратить їх, то втратить доступ до своїх криптовалютів. За словами Чжао, у DeFi не передбачено процесу перевірки чи обмежень, який захищає користувача від взаємодії з підозрілими проєктами. Крім того, смартконтракти, які полегшують транзакції, можуть мати вразливість, про яку користувач не знає.

Минулого тижня Binance повідомила, що веде розслідування шахрайства із токеном Squid. У секторі DeFi справді існують свої проблеми, але на Binance їх не менше. У жовтні інвестор із Європи подав скаргу на криптовалютну біржу Binance до Міжнародної торгової палати (ICC). Він вимагає відшкодування збитків у розмірі понад $140 млн. За чотири дні до цього на Binance.US курс біткоїну впав до $8 200 через помилку в торговому алгоритмі.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.