CFTC

CFTC хоче більше повноважень у регулюванні криптовалют

Виконувач обов’язків голови Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США Ростін Бенам вимагає розширити повноваження відомства для регулювання криптовалютного ринку.

У серпні Ростін Бенам (Rostin Behnam) було обрано адміністрацією президента США Джо Байдена на посаду голови CFTC. Згідно з публікацією Bloomberg, Бенам вважає, що виявлені випадки неправомірного використання криптовалют — лише «верхівка айсберга». Враховуючи стрімкий розвиток цифрових валют, а також зростальний інтерес до них приватних та інституційних інвесторів, відомству може знадобитися більше повноважень для контролю криптовалютної галузі, заявив кандидат на посаду голови CFTC.

Бенам заявив, що регулятор уважно стежить за індустрією з того часу, як у 2017 році були схвалені ф’ючерси на біткоїн. Проте повноваження CFTC обмежуються наглядом за похідними фінансовими інструментами. Бенам переконаний, що цього недостатньо для ефективної боротьби з криптовалютним шахрайством та ринковими маніпуляціями.

Його заяви відбулися у зв’язку з «розділом території» між CFTC та Комісією з цінних паперів та бірж США (SEC). Раніше голова SEC Гері Генслер (Gary Gensler) сказав, що багато віртуальних валют належать до категорії цінних паперів, які мають бути зареєстровані в SEC. Бенам вважає, що майже 60% ринку цифрових активів, ринкова капіталізація яких становить близько $2.4 трлн, складається з товарів. За словами Бенама, «вкрай важливо мати напоготові головного поліцейського, і CFTC готова стати ним».

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація, що SEC може взяти на себе функції регулювання стейблкоїнів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.