1 Квітня 2023 в 09:54
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Бухгалтери США готові інвестувати в блокчейн та ШІ

Бухгалтери
Share this page to Telegram

Недавнє опитування компанії Intuit свідчить про те, що американські бухгалтери визнають вплив блокчейну на свій бізнес. Майже половина респондентів ствердно відповіла, що вони готові інвестувати кошти у сегмент блокчейну та штучного інтелекту.

Усього було опитано 2000 фахівців, при цьому 1073 опитаних (48%) заявили, що мають намір вкладати кошти та впроваджувати інструменти автоматизації, а також забезпечення з використанням ШІ. Ще 47% відзначили, що вони зацікавлені й у сегменті блокчейну.

Після стрімкого зростання чат-бота ChatGPT у багатьох фахівців виникли побоювання, що на тлі стрімкого розвитку сегмента ШІ багато людей втратить робочі місця. За словами фахівців Goldman Sachs, протягом кількох років генеративний ШІ може замінити до 7% робочих місць у США. А це може спровокувати серйозну кризу на ринку праці.

Крім штучного інтелекту, на діяльність бухгалтерів може вплинути сегмент блокчейн. Він спирається на розподілену мережу підвищення надійності й самоврядування. Чинні мережі дозволяють проводити транзакції без посередників, включаючи бухгалтерів.

Щобільше, багато блокчейнів підтримують смартконтракти. У перспективі вони можуть бути використані для стандартизації аудиту, консолідації бухгалтерського обліку та скорочення паперової роботи. Але багато фахівців зазначають: якщо бухгалтерські організації доповнюватимуть свою роботу новими технологіями, вони зможуть покривати більше потреб своїх клієнтів, що сприятливо позначиться на показниках прибутковості.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар