Біткоін

Британські криміналісти назвали біткоін зручним інструментом для злочинців

Широке поширення криптовалюти допомагає зловмисникам застосовувати їх для легалізації незаконно отриманих доходів. Такий висновок міститься в щорічному звіті Національного агентства по боротьбі зі злочинністю Великобританії (NCA).

«Використання цифрових активів для відмивання грошей виросло з кількох видів правопорушень. Подальше впровадження технології забезпечить ширші можливості для переміщення коштів злочинцями », – йдеться в документі.

У NCA відзначили зручність криптовалют для обходу санкцій, шантажу і застосування даркнет-маркетплейсами. Пандемія COVID-19 тільки посилила тенденцію, відзначили фахівці.

Зареєстровані Управлінням з фінансового нагляду (FCA) кріптовалютні фірми зобов’язані щорічно направляти звіти про фінансові злочини.

Помічник міністра фінансів Великобританії Джон Глен вважає, що велика кількість стартапів не відповідає AML-вимогам. Так він пояснив причину чинного в країні до 9 липня тимчасового режиму реєстрації криптовалютних компаній.

За словами чиновника, поки задоволені тільки п’ять запитів, 167 – очікують реєстрації, по ще 77 FCA поки не почала перевірку.

«На сьогодні 90% розглянутих фірм відкликали свої заявки. Ми створюємо надійний AML-режим. Це зміцнить довіру до Великобританії як до безпечної та авторитетної юрисдикції для відкриття і розвитку бізнесу у сфері криптовалют », – уклав Глен.

Нагадаємо, влада Великобританії має намір регулювати індустрію за аналогією з традиційними фінансами. У січні Мінфін почав консультації з нагляду за криптовалютами та стейблкоінами.

У квітні FCA приступила до вивчення законності запуску Binance торгів токенізованими акціями.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.