Bloomberg

Bloomberg: У Москві кілька компаній відмивають гроші в криптовалюті

Башта «Схід» комплексу «Москва-Сіті» має успіх серед десятка криптовалютних обмінників ось уже три роки. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела. Видання змогло дізнатися, що, як мінімум, чотири компанії в комплексі допомагали відмивати гроші, отримані в результаті цифрових здирств з 2011 року. Сумарно ці компанії допомогли відмити $1,6 млрд.

Згідно з Bloomberg, у вежі «Схід» базуються такі «сірі» обмінники криптовалют, як Suex, EggChange, Buybitcoin.pro (можливо, що мають на увазі нині закриті buy-bitcoins.pro) і CashBank. При цьому, як заявили в Binance, торговий майданчик заморозив облікові записи, на які надходили «незаконні перекази» від, ймовірно, EggChange та CashBan.

Як з’ясували в Chainalysis, обмінник Buy-bitcoin.pro опрацював «сотні тисяч доларів» у вигляді виторгу програм-вимагачів. Також повідомляється, що обмінник EggChange перебуває під розслідуванням регуляторів США та Європи за підозрою у відмиванні грошей.

У середині вересня цього року Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) вперше включило до чорного списку криптовалютний майданчик. Їй став обмінник Suex з російським корінням. За даними США, з 2018 року через Suex пройшли $160 млн у біткоїні. Значна частина грошей (40% надходжень) надходила з підозрілих джерел.

Ще $50 млн було відправлено з адрес, пов’язаних зі скандально відомою криптобіржею BTC-Е, причому в період з 2018 по 2021 роки, тобто вже після того, як американська влада закрила її за звинуваченням у відмиванні грошей та незаконній діяльності.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *