Tokyo Marine

Блокчейн відкриває миттєві виплати експортерам у системі Tokyo Marine

Міжнародна страхова компанія Tokio Marine & Nichido Fire Insurance планує запустити платіжну систему для міжнародних перевезень у 2023 фінансовому році з використанням технології блокчейн та цифрових валют для скорочення часу очікування та витрат на транскордонні транзакції.

Компанія стверджує, що система, розроблена у співпраці з NTT Data та токійською блокчейн-компанією Standage, є першою у своєму роді у світі. Цей крок відбувається у міру того, як промисловий сектор все частіше використовує цифрові валюти для підвищення ефективності.

Система Tokio Marine, яка зараз очікує на отримання міжнародного патенту, використовує технологію блокчейна для створення електронних коносаментів – важливого документа, що зазвичай видається перевізником відправнику вантажу, в якому вказані деталі вантажу і який служить контрактом між двома сторонами.

Експортери надсилають цей документ іноземним покупцям для отримання платежу. Новий підхід, заснований на блокчейні, означає, що вони можуть надсилати рахунки та отримувати оплату в цифрових валютах миттєво, замість чекати до місяця, поки фізична копія дійде до клієнтів.

Занепокоєний тим, що біткойн та аналогічні варіанти досить волатильні, Tokio Marine планує використати так звані стабільні монети, прив’язані до долара. Очікується, що шляхом усунення необхідності в міжнародних грошових переказах система скоротить транзакційні витрати приблизно до 1% від суми відправлення у порівнянні з середнім показником в 3%.

Це також знижує ризики неплатежів. Як правило, невеликим компаніям із вищими кредитними ризиками важко забезпечити авансові платежі за свої постачання. Багато хто не зміг вийти на закордонних клієнтів через те, скільки часу знадобилося для отримання оплати, а також через ризик того, що їм взагалі можуть не заплатити.

Прагнення Японії до оцифрування лише сприяло цьому розвитку. Урядова рада щодо сприяння реформі регулювання у червні закликала внести правову поправку, що заохочує використання цифрових коносаментів.

Закордонні гравці працюють над швидкими рішеннями для транскордонних платежів. JPMorgan Chase запустив цифрову валюту JPM Coin у 2020 році, яка з того часу була прийнята більш ніж 100 фінансовими установами по всьому світу. Використовуючи JPM Coin, авіакомпанія може автоматично та миттєво сплатити паливо, як тільки підтвердить отримання посилки.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *