Біткоін

Біткоін подешевшав на 10% за тиждень і знову опинився біля $ 30 000

Біткоін й ефір показали істотне зниження протягом останнього тижня. За даними CoinGecko, біткоін від рівнів вище $ 34 000 впав більш ніж на 10% і в момент публікації торгується нижче $ 31 000. Ефір знизився на 15% і опинився біля $ 1 800. Ринкова капіталізація двох криптовалют скоротилася до $ 583 млрд і $ 246 млрд відповідно.

Порівнянну негативну динаміку показують інші найбільші криптоактіви. Polkadot (DOT), Uniswap (UNI), Solana (SOL), Polygon (MATIC) і Internet Computer (ICP) за сім днів втратили по чверті вартості. Жертва хакерської атаки THORChain (RUNE) впав на 42%. У зеленій зоні з топ-100 залишаються тільки NEM (XEM), OKB і LEO. Сукупна капіталізація ринку скоротилася від $ 1,5 трлн до $ 1,285 трлн, а індекс домінування біткоіна піднявся до 45% завдяки більшій стійкості першої криптовалюти в порівнянні з іншими активами.

Після досягнення рекорду близько $ 65 000 у квітні, біткоін увійшов у фазу стрімкого зниження в травні й вперше з початку цього року впав нижче $ 30 000. Зараз ціна першої криптовалюти знову знаходиться на нижній межі діапазону, що зберігається протягом двох останніх місяців. За цей час відбулося кілька негативних подій, включаючи критику енергоспоживання біткоіна Ілоном Маском, заборона майнінгу в Китаї й увагу світових регуляторів до біржі Binance.

Крім того, свій вплив надає невизначеність в ширшому фінансовому просторі. Індекс волатильності VIX, також званий «індексом страху», на відкритті торгів сьогодні підскочив на 25%, після того, як більшу частину весни й літа перебував нижче історично середніх значень. Одночасно вниз пішли ставки прибутковості американських держоблігацій. У поточних умовах і на тлі рекордної перекупленості трейдери можуть очікувати корекції індексу S & P 500, яка також здатна зачепити криптовалютний ринок.

У неділю біткоін зафіксував найнижче закриття тижневої свічки за весь 2021 рік, а з січня на денних відрізках криптовалюті не доводилося закриватися нижче $ 31 000. Падіння за останню добу становить майже 4%. Внутрішній денний мінімум був встановлений на позначці $ 30 400. Відкритий інтерес на позабіржовому ринку продовжив зростати й перевищив $ 10 млрд вперше з моменту обвалу ринку 19 травня.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *