CBDC

BIS приєднався до тестування CBDC в транскордонних розрахунках

Інноваційний хаб Банку міжнародних розрахунків (BIS) спільно з монетарними регуляторами Франції та Швейцарії проведуть експеримент з використанням цифрової валюти центрального банку (CBDC) в транскордонних розрахунках.

#BISInnovationHub @banquedefrance and the Swiss National Bank launch #ProjectJura – a collaborative experiment into wholesale #CBDC @SNB_BNS_en https://t.co/vtbMCSJA6i pic.twitter.com/lV7mKI7R0S— Bank for International Settlements (@BIS_org) June 10, 2021

В експерименті, який отримав назву Project Jura, візьмуть участь Банк Франції, Національний банк Швейцарії та очолюваний консалтинговою компанією Accenture консорціум приватних організацій. В останній увійшли Credit Suisse, Natixis, R3, SIX Digital Exchange і UBS.

В рамках першого етапу тестування прив’язана до євро гуртова CBDC буде обміняна на «французький цифровий фінансовий інструмент на DLT-платформі» відповідно до механізму розрахунку «постачання проти платежу».

На другому етапі відбудеться обмін між прив’язаними до євро і франка гуртовими CBDC. Розрахунок проведуть згідно з механізмом «платіж проти платежу».

Операції оброблять банки, розташовані на території Швейцарії та Франції.

Project Jura є продовженням великого проєкту французького регулятора, в якому взяли участь кілька європейських установ, в тому числі Accenture, HSBC і Societe Generale.

У січні 2021 року Банк Франції успішно протестував CBDC в пілотному проєкті з розміщенням токенізованих акцій валютного фонду на суму понад € 2 млн.

Нагадаємо, Європейський центральний банк попередив про ризик втрати монетарного суверенітету в разі запуску бігтех-компаніями власних цифрових валют і відсутність їх версій у грошових регуляторів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.