BIS

BIS має намір просувати нові проєкти CBDC і вивчати ризики, що походять від DeFi

Інноваційний центр Банку міжнародних розрахунків (BIS) у 2022 році має намір розробляти нові продукти на базі державних цифрових валют та вивчати ризики децентралізованих фінансових систем.

Центр планує протягом року запустити нові проєкти в галузі CBDC та платіжних систем наступного покоління. Фахівці підрозділу пояснюють необхідність вивчення DeFi турботою щодо безпеки міжнародної фінансової системи.

Генеральний директор BIS Агустін Карстенс (Agustín Carstens) зазначив, що Інноваційний центр побудував правильну стратегію розвитку:

«Завдяки розширеній мережі вузлових центрів та новим цікавим проєктам центр перебуває у більш вигідному становищі для впровадження надійних та стійких інновацій, використання переваг цифрових технологій, служіння громадським інтересам та спільної роботи з центральними банками, спільнотою наукових кіл та приватним сектором».

Центробанки, які співпрацюють з інноваційним центром, мають намір у 2022 році запустити 13 проєктів у галузі вдосконалення платіжних систем та CBDC, кажуть у BIS. Підрозділ має намір розширити свій портфель досліджень, спрямованих на розробку нових технологічних продуктів центробанків різних країн. У тому числі в галузі «зелених фінансів», технологій регулювання та нагляду, а також кібербезпеки.

Кілька проєктів розвивають ініціативу G20 щодо розширення систем глобальних міжнародних платежів у частині реалізації механізмів взаємодії з CBDC.

Минулого тижня Агустін Карстенс заявив, що центральні банки є єдиним гарантом надійності грошової системи. На початку місяця BIS призначив спеціаліста із цифрових валют центральних банків Рафаеля Ауера (Raphael Auer) керівником інноваційного центру Eurosystem. Торік BIS назвав DeFi потенційною загрозою фінансовій системі та закликав уряди якнайшвидше розробити законодавство для регулювання цього сектору економіки.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.