Банк России

Банк Росії випустить прототип цифрового рубля на початку 2022 року

У січні Держдума розпочне розробку поправок у вісім федеральних законів та п’ять кодексів для впровадження цифрового рубля в економіку країни.

Банк Росії випустить макет національної цифрової валюти на початку наступного року. Протягом 2022 року регулятор тестуватиме цифровий рубль і після цього ухвалить остаточне рішення щодо випуску національної цифрової валюти. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву глави ЦБ Ельвіри Набіулліної.

У січні 2022 року Держдума планує розпочати розробку поправок до законодавства, які необхідні для впровадження цифрового рубля в економіку країни. Про це «Известиям» розповів голова комітету Держдуми з фінринку Анатолій Аксаков. За його словами, поправки будуть внесені як мінімум у вісім федеральних законів та п’ять кодексів (Громадянський, Податковий, Бюджетний, Кримінальний та Адміністративний).

Аксаков пояснив, що власники цифрових рублів та власники готівки будуть повністю рівноправні, оскільки нову форму національної валюти наділять усіма функціями грошей: як кошти обігу (платежу), міри вартості та кошти заощадження.

У жовтні перший заступник голови ЦБ Ольга Скоробогатова пояснила необхідність випуску цифрового рубля. На думку Скоробогатової, національна цифрова валюта розробляється регулятором для підвищення доступності та зручності платіжних сервісів, а також зниження вартості таких послуг для громадян та бізнесу.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.