Банк Канади

Банк Канади: «криптовалюти – активи з високим рівнем ризику»

Центральний банк Канади назвав криптовалюти високоризиковими активами та попередив, що розглядає криптовалюти як загрозу фінансовій стабільності.
У своєму щорічному огляді вразливостей і ризиків у фінансовому секторі Центральний банк Канади заявив, що, попри висхідну популярність криптовалют, їх внутрішню вартість «важко визначити».

Регулятор включив криптоактиви у свій звіт про уразливість, тому що сприймає їх як загрозу фінансовим статусом-кво в країні. Згідно зі звітом, криптовалюта привертає значну увагу засобів масової інформації, і ринкова капіталізація всіх активів зросла з $ 200 млрд на початку 2020 року до більш ніж $ 2 трлн в травні 2021 року.

ЦБ Канади відзначає, що «якщо велика технологічна фірма зі значною користувальницькою базою вирішить випустити криптовалюту, яка отримає широке визнання які інструмент платежу», статус криптовалюти як класу активів може зміцнитися.

У звіті згадуються стейблкоіни – ЦБ Канади стверджує, що такі валюти можуть завдати шкоди банку, якщо вони не будуть прив’язані до канадського долара.

«Примітно, що, якщо стейблкоіни не забезпечуються виключно канадськими доларами, їх широке поширення може обмежити здатність ЦБ Канади проводити грошово-кредитну політику і діяти як кредитор останньої інстанції», – зазначає Банк Канади.

На закінчення регулятор пише, що «всупереч наростальній популярності, ці ринки не мають системного значення в Канаді ні як клас активів, ні як платіжний інструмент».

Згідно з торішнім дослідженням Банку Канади, громадяни країни, що володіють хоча б базової фінансовою грамотністю, рідко інвестують в криптовалюти. Проте в лютому цього року канадський регулятор першим в Північній Америці схвалив запуск ETF на біткоінах.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *