Блокчейн Ethereum и Tezos

Аналіз енергомісткості Ethereum та Tezos підтвердив ефективність PoS

Транзакція на Tezos потребує 0,0016 кВтг або менше енергії, необхідної для заряджання планшета Apple протягом 10 хвилин. 100 транзакцій Tezos еквівалентні поїздці автомобілем Tesla Model 3 на відстань 10 км. Енергоспоживання всієї мережі Tezos протягом усього року приблизно еквівалентне споживанню енергії двома домашніми господарствами США.

Виникає питання, як такі конкурентні блокчейни, як Tezos, Polkadot та Solana, продовжать працювати на ринку після переходу Ethereum на ETH2.

Поки що дослідження Cointelegraph Research показало, що мережа Ethereum зараз споживає більше енергії, ніж Коста-Рика протягом усього року. Для порівняння, одна транзакція в Ethereum споживає приблизно 30 кіловат-годин, що еквівалентно харчування будинку в Сполучених Штатах протягом цілого дня. 100 транзакцій Ethereum еквівалентні проїзду приблизно 390 кілометрів електрокаром Tesla Model 3. Однак майбутній перехід Ethereum на ETH2 змінить картину на краще.

ETH2

Енергоспоживання блокчейна давно стало предметом гарячих дискусій, і воно безпосередньо пов’язане з механізмом консенсусу блокчейну. Ethereum використовує підтвердження роботи (PoW), а Tezos використовує алгоритм підтвердження частки володіння (PoS).

Результати порівняння обох мереж показують, що блокчейн Ethereum значно енергоємніший, ніж мережа на PoS Tezos. У 2021 році транзакції на Tezos були більш ніж у 35000 разів енергоефективнішими, ніж транзакції на Ethereum.

При вирішенні проблеми енергоспоживання, перш за все, необхідно розрізняти транзакційні витрати та витрати на обслуговування мережі. Природно, у цьому випадку PoW завжди програватиме блокчейну на PoS.

ETH2

Мережа блокчейнів PoW залежить від великої кількості майнерів, які роблять свій внесок у обчислювальну потужність мережі, щоб забезпечити її безпеку. Таким чином, споживання енергії Ethereum не пов’язане безпосередньо з кількістю транзакцій. Кожна транзакція лише незначною мірою впливає на загальну споживану енергію.

Однак при порівнянні енергоспоживання в блокчейнах необхідно використовувати метрику, яка фіксує, як широко використовується мережа. Отже, загальне споживання енергії ділиться кількість транзакцій, які мережу виконує протягом дня. Для Ethereum загальне споживання енергії є твором середнього денного хешрейту та оцінки ефективності обладнання.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.