MicroStrategy

Акції MicroStrategy (MSTR) впали на 18%

Акції MicroStrategy (MSTR) впали на 18% на тлі падіння біткоїну та новини від Комісії з цінних паперів та бірж, яка відхилила стратегію обліку BTC, що застосовується в компанії.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) додала ще більше олії у вогонь, що вирує на криптовалютному ринку. У п’ятницю, 21 січня, SEC відхилила стандарти обліку біткоїну компанії MicroStrategy, зазначивши, що компанія не може виключити дикі коливання біткоїну зі своїх неофіційних стандартів обліку.

Новини з’явилися якраз у той момент, коли біткоїн другий день поспіль піддавався коригуванням на 7%, що призвело до ліквідації понад $100 млрд.

Виробник корпоративного програмного забезпечення MicroStrategy почав купувати біткоїн у вересні 2020 року. З того часу засновник компанії Майкл Сейлор активно поповнював баланс MicroStrategy біткоїнами. На сьогодні MicroStrategy володіє загалом 124 391 BTC.

Після заяви SEC у п’ятницю акції MicroStrategy впали одразу на 18% та закрилися на позначці $375. Під час позаурочних торгів MSTR демонстрував додаткове падіння на 3,5%.

SEC опротестувала показники звітності MicroStrategy, які не належать до GAAP (загальноприйнятим принципам бухгалтерського обліку). У своїй формі звітності компанія MicroStrategy показує інвесторам, яким був би їхній дохід, якби компанії не довелося знецінювати покупку біткоїну, який значною мірою волатильний.

Як повідомляє coingape.com, Комісія з цінних паперів та бірж США заперечила проти цього у своєму листі, опублікованому в четвер, 20 січня.

Проте загальноприйняті принципи бухгалтерського обліку не містять правил відображення вартості цифрових активів. І лише у необов’язковому керівництві Американського інституту CPAs говориться, що компанії мають класифікувати валюту як нематеріальний актив. Це означає, що підприємства, які не належать до інвестиційних компаній, повинні враховувати криптовалюту за первісною вартістю, а потім коригувати її лише у разі зниження вартості. Після списання або знецінення компанії не зможуть переглянути вартість, якщо ціна відновиться.

Тепер, коли йдеться про такий вкрай нестійкий клас активів, як біткоїн, виникає проблема. У бухгалтерському обліку вартість може бути записана лише як менша, але не зростальна. І виходить, що будь-яке коливання ціни біткоїну у бік зниження може негативно позначитися на підсумкових показниках MicroStrategy.

У третьому кварталі 2021 року компанія MicroStrategy повідомила про чисті збитки в розмірі $36,1 млн. Проте з урахуванням знецінювання біткоїнів, що належать їй, неофіційний дохід компанії, або дохід не за GAAP, збільшився до $18,6 млн.

У компанії пояснили: “Ми вважаємо, що включення негрошових збитків від знецінення біткоїнів може відвернути увагу інвесторів від аналізу операційних результатів нашого аналітичного бізнесу”.

Однак SEC такі аргументи не переконали – вона попросила MicroStrategy позбутися поточних показників звітності, які не стосуються GAAP. І MicroStrategy довелося погодитися з цією вимогою.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.