Ripple

«XRP подорожчає ще на 400%». Що означає можливий вихід Ripple на IPO

Компанія планує стати публічною в разі перемоги в суді над Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). Чому до цього потрібно ставитися з часткою скептицизму, і чи варто сприймати XRP як стабільний актив.

Генеральний директор японського фінансового гіганта SBI Group Йоситака Китай підтвердив наміри Ripple провести IPO і стати публічною компанією в разі перемоги в суді над Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). SBI Group – один з давніх партнерів компанії Ripple.

Вперше про плани провести IPO генеральний директор Ripple Бред Гарлінгхаус повідомив в січні 2020 року під час виступу на економічному форумі в Давосі. У грудні того ж року регулятор звинуватив компанію в незаконному продажі незареєстрованих цінних паперів під виглядом токенів на суму $ 1,3 млрд.

У квітні поточного року відбулися кілька позитивних факторів, на тлі яких вартість токена XRP наближалася до позначки $ 2. 7 квітня суд відкрив блокчейн-проекту доступ до документів для внутрішнього використання SEC. Компанія розраховує знайти докази того, що регулятор в минулому називав токен XRP валютою, а не цінним папером.

Вже 12 квітня Гарлінгхаус і співзасновник блокчейн-проекту Кріс Ларсен подали клопотання на відхилення позову SEC про їх індивідуальної відповідальності. На думку представників компанії, регулятор не зміг довести факт навмисного порушення законодавства з боку її керівництва. На 29 квітня 13:30 по Києву XRP торгується на рівні $ 1,40, за даними CoinGecko. За квітень токен подорожчав на 150%.

«Ціна токена може перевищити $ 2»

Керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв

Оскільки SEC все ж не змогла довести, що керівництво Ripple навмисне вело політику, яка порушувала чинне законодавство, все може завершитися цілком мирно, і компанія відновить репутацію. Про перемогу говорити поки не доводиться, але можливий варіант, що Комісія прийме документ, де буде сказано, що до компанії більше немає претензій.

Це стане визнанням того, що регулятор не побачив достатніх підстав для подальших розглядів, і вся історія може на цьому завершитися. Зовні позиція Ripple виглядає сильною, а Комісія не так доводить провину компанії, скільки пояснює свої претензії та дії, тобто займає позицію в обороні.

У середньостроковій перспективі XRP виглядає цікаво. Зараз поки немає приводів для значного зростання активу, але надалі, в залежності від новин, токен може вирости понад $ 2. При цьому є й ризики, оскільки токен має властивість різко зростати або падати відразу на 20-40% за сесію, тому вважати надійною інвестицією його поки не варто.

«Ми можемо побачити XRP по $ 6-7»

Керівник відділу аналізу даних CEX.IO Broker Юрій Мазур

Основним фактором для відновлення репутації Ripple може стати або перемога в позові з SEC, або мирова угода з SEC. Правосуддя в США в подібних питаннях досить непередбачувано, тому різно вірогідні як позитивний, так і негативний результат для XRP. До планів Ripple стати публічною компанією необхідно ставитися зі здоровим скептицизмом, оскільки сам план передбачає реалізацію тільки при виконанні важко прогнозованої умови – виграшу суду з SEC.

Звертати увагу на Ripple варто, однак частка XRP в інвестиційному портфелі повинна знаходитися у зворотній залежності від ризиків по ньому – тобто при зростанні ризиків частка повинна знижуватися, при зниженні ризиків – підвищуватися. Ми вважаємо, що виграш або мирова угода з SEC може значно підігріти котирування XRP – при помірному прогнозі зростання може бути обмежено відміткою $ 3,7, при позитивному – ми ймовірно можемо побачити $ 6-7.

«Варто продати всі токени XRP»

CEO Xena Financial Systems Антон Кравченко

Спочатку Ripple хотіли зробити міжбанківський блокчейн, проте потім виправдалися початкові побоювання, що банки не стануть використовувати сторонню платформу. Велика частина токенів була зосереджена в руках засновника, і відносно висока ліквідність токена дозволила і далі фінансувати PR і залучати інтерес приватних інвесторів, але репутація Ripple вже сильно постраждала.

Оскільки Ripple привернула багато приватних інвесторів через активний маркетинг і PR, а перспективи проекту вкрай сумнівні, то SEC почав перевірку. Формально SEC вважає, що це випуск незареєстрованих цінних паперів. На тлі цього новини про потенційний IPO звичайно ж виглядають як «останній ривок», щоб мати можливість вийти на тих, хто вирішить купити цей токен зараз. Я завжди вважав і відкрито заявляв, що Ripple має всі ознаки сумнівного проєкту, що підтвердилося, тому варто продати всі токени цього проєкту, якщо вони є в портфелі.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *