Біткоін

«Бичачий тренд себе вичерпав». Що зараз відбувається з біткоіном

17 травня котирування крипторинку завалилися на тлі заяв генерального директора Tesla Ілона Маска. Що це означає для головної цифрової монети та чи може автовиробник найближчим часом продати свою криптовалюту.
Вранці 17 травня ціна біткоіна на криптобіржі Binance падала до мінімуму з початку лютого – до $ 42,1 тис. На 13:20 вартість головної криптовалюти становить $ 45 тис. За добу актив подешевшав на 8%. Знизилися і котирування альткоінів: Ethereum на 8%, Binance Coin на 10%, Cardano і XRP – на 8% і 7% відповідно. Експерти пояснили, чому стався обвал крипторинку і що буде з біткоіном в найближчому майбутньому.

Бичачий тренд під питанням

Бичачий тренд, який рухав криптовалюту з кінця минулого року, вичерпав себе, вважає директор сервісу обміну криптовалют Alfacash Микита Сошников. За його словами, це сталося ще до того, як генеральний директор Tesla Ілон Маск піддав критиці головну криптовалюту за неекологічність. Минулого тижня автовиробник відмовився від продажів своїх електромобілів за біткоіни до тих пір, поки майнінг криптовалюти не почне здійснюватися за допомогою поновлюваних джерел енергії.

Біткоін уперся в планку $ 60 тис. і не зміг закріпитися на цьому рівні, тому відкотився до $ 50 тис. І з того часу торгувався на цьому рівні, а недавня критика від Маска лише посилила поточний стан цифрової монети, каже експерт.

17 травня Маск в черговий раз розкритикував біткоін і засумнівався в його децентралізованості. Як аргумент, Маск привів недавню ситуацію з відключеннями електроенергії в Китаї, яка знизила хешрейт мережі головної криптовалюти на 35%.

«Для розвороту тренду потрібні якісь більш дивовижні події – прихід великого інституційного гравця, регуляторні зміни, прийняття криптовалюти великим учасником фінансової системи. Поки цього немає, біткоін продовжить коливатися на поточному рівні », – прогнозує Сошников.

Вплив Маска

В цьому році Tesla вже отримала вигоду від продажу біткоіна, заробивши $ 101 млн, тому зараз критикувати монету – це деяке лукавство, зазначив провідний стратег EXANTE Яніс Ківкуліс. На його думку, про розчарування автовиробника в головній криптовалюті могли б говорити продажі всіх цифрових монет, проте цього поки не відбулося. Компанія досі прагматично звертається до біткоіна, як до нормального інвестиційного активу, додав стратег.

Публікації гендиректора Tesla Ілона Маска в Twitter не варто прив’язувати до фінансової політики компанії, радить CEO криптобіржі EXMO Сергій Жданов. На його думку, автовиробник продасть біткоіни тільки якщо йому це буде вигідно, а твіти Маска останнім часом непослідовні та нагадують маніпуляцію ринком.

У тому, що Tesla почне позбавлятися від біткоіна, сумнівається і Микита Сошников з Alfacash. «Не варто вважати Маска або Tesla якимись емоційними новачками на фінансовому ринку. На відміну від своїх фанатів, Маск завжди діє цілком обдумано, хоча так і не здається зі сторони », – пояснив він.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.