ASIC-майнери

Зростання числа майнерів стало проблемою для енергетиків Техасу

Після заборони майнінгу біткоїнів у Китаї в травні цього року США стали найбільшим центром майнінгу у світі. Більшість великих ферм з видобутку біткоїнів у Китаї або повністю закрилися, або переїхали до США, Казахстану та інших країн, щоб продовжити свої операції з видобутку корисних копалин. У США спостерігається найбільша притока біткоін-майнерів, особливо в таких штатах, як Техас. Однак те, що вважалося для штату чудовою нагодою, тепер, схоже, перетворюється на проблему.

Техас досить популярний серед майнерів через бізнес-правила та низьку вартість електроенергії. Більшість великих кооперативів з крипто-майнінгу відкривають нові та збільшують свої наявні потужності шляхом більшої кількості майнінгових установок. Це викликало серйозне занепокоєння, чи зможе електрична мережа витримати велике навантаження.

Мішель Мішот Фосс, науковий співробітник Центру енергетичних досліджень Інституту Бейкера Університету Райса, назвала біткоін-майнерів «енергетичними свинями». Вона пояснила, що хоча й очікувалося різке зростання видобутку криптовалют після заборони в Китаї, ніхто не звернув уваги на «чутливість системи до збоїв».

«Вони абсолютно точно – енергетичні кабани. Я не думаю, що в Техасі ми насправді погано попрацювали з погляду очікування зростання кількості майнерів. Але ми згаяли чутливість системи до збоїв». – сказала Мішот Фосс. “А коли в той же час у вас набагато більше навантаження, тоді є шанс збоїв”.

Рада з надійності електропостачання Техасу (ERCOT) відстежує зростання темпів крипто-майнінгу в штаті та його потенційний вплив на енергосистему.

«ERCOT стежить за розвитком криптомайнінгу та оцінює потенційний вплив на енергосистему», – сказав представник ERCOT. “Справедливо сказати, що ці криптографічні навантаження можуть мати такі ж наслідки, як і будь-які великі навантаження”.

Техас не перший, хто зіткнувся з проблемами з електромережею після легалізації крипто-майнінгу, їх відзначили й Іран та Казахстан. Влітку Іран призупинив операції з майнінгу криптовалют на п’ять місяців через зростальні відключення електроенергії в країні. Проте в основному це стосувалося нелегального майнінгу криптовалют, який завдає основної шкоди енергоспоживання, оскільки вони не враховуються.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *