22 Листопада 2022 в 07:50
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Засновників хмарного майнінгового сервісу HashFlare заарештовано за шахрайство на $575 млн

Майнінг
Share this page to Telegram

Правоохоронці Естонії затримали двох засновників закритого хмарного сервісу з майнінгу криптовалют HashFlare. Вони підозрюються в участі у шахрайській схемі на $575 млн.

Сервіс HashFlare був створений у 2015 році та дозволяв користувачам орендувати хмарні потужності для видобутку криптовалют. У свій час компанію можна було назвати одним із лідерів у своїй сфері, однак у 2018 році сервіс припинив своє існування. За даними Міністерства юстиції США, вся компанія була лише «багатогранною шахрайською схемою», кошти в якій втратили «сотні тисяч людей».

У судовому документі стверджується, що співробітники HashFlare під керівництвом Сергія Потапенка та Івана Туригіна залучали клієнтів та переконували їх укласти договори з оренди хмарних потужностей, проте це було лише шахрайством. Також кошти постраждалих залучалися до підставного банку для роботи з криптовалютами Polybius Bank.

На отримані злочинним шляхом доходи обвинувачені купили 75 об’єктів нерухомості та 6 люксових автомобілів. Також у них було виявлено криптовалютні гаманці та тисячі пристроїв для видобутку цифрових активів.

«Обвинувачені скористалися привабливістю криптовалют для інвесторів та високим рівнем непрозорості при хмарному майнінгу. Масштаб цієї піраміди виявився воістину дивовижним», ― заявив прокурор із західного округу Вашингтона Нік Браун (Nick Brown).

Правоохоронні органи звинуватили естонців у змові з метою шахрайства з використанням електронних засобів, 16 епізодах шахрайства та 1 епізоді відмивання грошей з використанням підставних компаній та підроблених документів. При екстрадиції до США їм може загрожувати до 20 років ув’язнення.

Раніше в Україні було припинено діяльність великої шахрайської структури з інвестицій у криптовалюти. У схемі було залучено понад 2000 осіб.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар