криптогаманці

В Україні виявили оператора здирницького ПЗ. Заблоковані криптогаманці з $ 1,3 млн

Українська кіберполіція виявила зловмисників, які стояли за поширенням вірусу-шифрувальника. У міжнародній спецоперації брали участь Європол, Інтерпол, правоохоронці Франції та ФБР США.

За даними кіберполіції, за допомогою шкідника хакер атакував більше сотні компаній в США і ЄС і вимагав за розшифровку даних викуп в розмірі від 5 до 70 млн євро. З ним працював спільник, який допомагав виводити кошти.

Зловмисник зламував програми для віддаленої роботи, а також поширював вірус через фішингову розсилку на корпоративні пошти. Збиток перевищив $ 150 млн.

В ході обшуків вилучено $ 360. 000 готівкою (в повідомленні Європолу йдеться про $ 375 000), техніка та автомобілі. На гаманцях хакера заблоковані $ 1,3 млн в криптовалюті.

Українська кіберполіція повідомила тільки про одну підозру, в Європолі заявили про два арешти. ForkLog звернувся до кіберполіції за коментарями, однак на момент публікації не отримав відповіді.

Нагадаємо, в червні українські правоохоронці повідомили про виявлення хакерів, що стояли за шифрувальником Clop. Джерело ForkLog розповів, що обшуки пройшли не у представників хакерського угруповання, а в OTC-трейдерів, через яких проходили біткоіни операторів вірусу-здирника.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.