криптовалюти

Україна встала на шлях легалізації та регулювання криптовалют

Зараз регулятори різних країн розходяться в думках щодо правового статусу криптовалют. Якщо деякі держави рухаються до заборон або закручування гайок, інші практикують більш відкритий підхід.

Україна, схоже, вибрала другий шлях, оскільки уряд заохочує легалізовані криптооперації всередині країни. Раніше український парламент прийняв законопроєкт «Про віртуальні активи», який ознаменував офіційне визнання криптовалют в країні.

За повідомленням Міністерства цифрової трансформації України від 8 вересня, прийнятий законопроєкт заснований на стандартах регулювання криптовалют, встановлених Групою розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF). Таким чином, керівні принципи, що містяться в нових правових нормах, вимагають дотримання протоколів по боротьбі з відмиванням грошей.

Після прийняття законопроєкту в другому читанні українські законодавці фактично запустили легалізацію криптовалютного ринку країни, який раніше існував в режимі «сірої зони». Визнання криптовалют означає, що тепер біржі та інші постачальники послуг у сфері віртуальних активів можуть встановлювати відносини з комерційними банками України.

Доступ до банківських послуг може стимулювати іноземні криптовалютні компанії до відкриття представництв в Україні, і ця ситуація, за словами віцепрем’єр-міністра України та голови Міністерства цифрової трансформації Михайла Федорова, може дати поштовх до перетворення країни в місце зосередження криптовалют і блокчейн-технологій.

Повідомляється, що постачальники послуг у сфері віртуальних активів, які бажають затвердити свою присутність в Україні відповідно до нової парадигми регулювання, повинні будуть надати інформацію про структури володіти своїм майном. Дозвіл керувати криптовалютним бізнесом буде видано тільки власникам з «бездоганною діловою репутацією».

Українська влада також зацікавлена в тому, щоб постачальники послуг у сфері віртуальних активів створювали протоколи внутрішнього фінансового моніторингу, що дозволяють дотримуватися політику по боротьбі з відмиванням грошей. Центральний банк країни також заявив про прихильність до справедливого криптовалютного регулювання в країні.

В офіційній заяві Національного банку України (НБУ) повідомляється про плани зосередитися на регулюванні криптовалют. У документі НБУ також перераховуються багатообіцяльні можливості криптовалют, особливо для ринку платежів.

Ставлення уряду країн до біткоіна (BTC) і криптовалют в цілому, відносить Україну до невеликої групи держав, що приймають закони, які сприятимуть прийняттю цифрової валюти на своїх територіях.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.