Криптовалюти

У Польщі заарештували ексглаву російської криптобіржі Wex

Глава біржі криптовалют Wex Дмитро Васильєв був затриманий у Варшаві, повідомляє польська газета Wyborcza

«Екскерівник криптовалютної біржі Wex Дмитро Васильєв, з рахунків якої пропало 450 мільйонів доларів, сидить у Варшавському СІЗО», – пише видання.

Затримання відбулося ще 11 серпня, однак відомо про це стало тільки зараз. За твердженням Wyborcza, керівництво Wex несе відповідальність за зникнення грошей в інвесторів з Європейського союзу, в тому числі з Польщі. Окружний суд Варшави кілька разів продовжував арешт Васильєва – в останній раз до 21 вересня, йдеться в публікації.

При цьому у самій Польщі до Васильєва претензій немає, проте по лінії Інтерполу його розшукує Казахстан, де проти нього порушено кримінальну справу про шахрайство. Два роки тому його вже заарештовували в Італії, але тоді йому вдалося повернутися в Росію. В цей час розглядається питання про екстрадицію затриманого в Казахстан.

Васильєв займався обслуговуванням торгів на біржі BTC-e, яка закрилася в середині 2017 роки після арешту в Греції одного з передбачуваних адміністраторів майданчика росіянина Олександра Винника. Незабаром біржа перезапустилась під назвою Wex, а Васильєв став її директором і був вказаний як єдиного власника зареєстрованого в Сінгапурі юрособи World Exchange Services.

Влітку 2018 року Wex перестала обробляти запити клієнтів на виведення коштів, а до кінця року і зовсім закрилася. Після закриття Wex Васильєв намагався займатися іншими криптопроєктами та, за інформацією ЗМІ, останнім часом жив в Санкт-Петербурзі.

За версією слідства, у вересні 2018 року його ввів в оману жителя Алмати за допомогою криптобіржі та викрав 20 тисяч доларів. Після арешту в Італії влітку 2019 року він був відпущений через кілька тижнів, як повідомляється, через помилки в запиті на екстрадицію. Тепер Казахстан домагається екстрадиції затриманого вдруге.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *