CBDC

У МВФ стурбовані “криптоізацією” і бачать противагу в CBDC

У п’ятницю Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив, що зростальне використання криптовалют на ринках, що розвиваються може викликати «криптоізацію» місцевих економік.

Така «криптоізація», за заявою міжнародної організації, що сприяє глобальної фінансової стабільності, здатна підірвати регулювання валютних операцій та контроль над рухом капіталу, що спричинить зниження фінансової стабільності на цих ринках.

В організації заявили, що неефективні платіжні системи та макроекономічна політика в країнах з економікою, що розвивається сприятимуть ухваленню криптовалют. Ще однією причиною звернення до них може бути спокуса отримання швидкої вигоди.

На думку фахівців Фонду, такі фактори, як слабкі національні банківські системи та низький рівень довіри до центральних банків, які підживлюють «доларизацію», можуть ще більше сприяти зростанню використання криптовалют.

Доларизація може перешкоджати ефективному здійсненню центральними банками грошово-кредитної політики та приводити до ризиків для фінансової стабільності через невідповідність валют на балансах банків, фірм і домашніх господарств.

У МВФ додали, що широке впровадження стейблкоінів, які зазвичай підтримуються фіатними валютами, зокрема, доларом США, також може привести до серйозних труднощів через зміцнення і без того сильну доларизацію.

При цьому наголошується, що точний рівень прийняття криптоактивів в країнах з економікою, що розвивається виміряти важко.

У серпневому звіті платформа блокчейн-даних Chainalysis зазначила, що В’єтнам, Індія, Пакистан, Кенія і Нігерія лідирують серед інших країн щодо впровадження криптовалют.

Повідомляється, що «криптоізація» може стати загрозою для податково-бюджетної політики, оскільки якоюсь мірою криптоактиви сприяють ухиленню від сплати податків. В результаті організація закликала країни, що розвиваються посилити макроекономічну політику і розглянути можливі переваги випуску цифрової валюти центрального банку (CBDC) як відповідь на зростання популярності криптовалют.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *