Туреччина

Туреччина вводить нові правила для крипти

Міністерство фінансів Турецької Республіки повідомляє, що для криптовалютних підприємств будуть введені нові нормативні вимоги, включаючи податкові зобов’язання. Застосування нового підходу до регулювання сфери цифрових активів направлено на боротьбу з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.

В рамках протидії ухиленню від сплати податків регламентовані нові принципи повідомлення платників податків. Постанови й офіційні повідомлення Міністерства фінансів Туреччини торкнуться багатьох організацій, включаючи банки, спортивні клуби та постачальників криптовалютних послуг. Відносно цих організацій будуть застосовуватися важливі заходи регулювання. Зокрема, буде визначено коло платників податків, які зобов’язані відзвітувати від ухилення від сплати податків.

Урядова установа Турецької Республіки також вводить обов’язкове повідомлення про реальну особу чи осіб, які в кінцевому підсумку контролюють юридичну або некорпоративну особу, визначену як «реальний бенефіціар». Корпоративні платники податків, включаючи постачальників криптовалютних послуг, будуть надавати інформацію про реального бенефіціара як додаток до тимчасової податкової декларації та річної корпоративної податкової декларації Туреччини.

Повідомлення податкових служб від турецьких компаній

Період нових правил і введення повідомлень почнеться вже з 1 серпня 2021 року. Усі платники податків та інші особи, включаючи корпоративних, які зобов’язані надавати інформацію про реального одержувача, повинні будуть це зробити в електронному вигляді до податкової адміністрації не пізніше 31 серпня 2021 року. Дані про реальних бенефіціарів будуть включати ім’я, прізвище, громадянство, ідентифікаційні номери та адреси бенефіціарів, номери телефонів, номери факсів та адресу електронної пошти, якщо вони є. Інформація, що підлягає повідомленню про реального бенефіціара, повинна зберігатися у платників податків протягом п’яти років. Для порушників нововведень передбачені відповідні штрафні санкції. Вони будуть застосовуватися до платників податків, що не повідомляють необхідну інформацію, або роблять неповні, або що вводять в оману повідомлення.

За допомогою нових правил, які вводить Міністерство фінансів Турецької Республіки, держава має намір боротися з незаконною діяльністю. До неї відноситься ухилення від сплати податків і відмивання грошей. Однак під серйозне регулювання потрапляє й індустрія цифрових активів. Не виключено, що заходи будуть посилені в майбутньому.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.